Jak wybudować basen na swoim tarasie?

Posiadanie basenu to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli lubimy spędzać wolny czas na zewnątrz. Na sezon letni, a praktycznie to już od wiosny aż do wczesnej jesieni, można korzystać z kąpieli w basenie na świeżym powietrzu. Istnieje kilka sposobów na budowę basenów. Najbardziej popularna jest wersja rozkładana, którą można umieścić praktycznie w każdym miejscu w ogrodzie. Można basen umieścić również na tarasie, a jeszcze lepiej by był on wbudowany na stałe.

Przygotowania do budowy

Jeżeli taras jeszcze nie powstał, to otwierają się przed nami bardzo szerokie możliwości. Warto wtedy zaprojektować basen w taki sposób, by był on zagłębiony. Dzięki temu całość będzie wyglądać bardziej profesjonalnie. Jeżeli jednak taras został już wykonany i nie chcemy go w żaden sposób naruszać, można zdecydować się na wersję wybudowaną na jego poziomie. Różnego rodzaju rozwiązania i warianty możemy zobaczyć na stronie https://laghetto.pl/. Z pewnością znajdziemy tam coś, co będzie idealnie pasowało do naszego wyobrażenia o doskonałym przydomowym basenie.

O czym należy pamiętać?

Jeżeli basen ma zostać wbudowany w głąb tarasu, konieczne będzie odpowiednie uszczelnienie. Zazwyczaj wykonuje się to za pomocą specjalnej folii, która trafia bezpośrednio pod glazurę wykończeniową. Dzięki temu woda nie będzie w stanie uciec z basenu i nie trzeba będzie jej co jakiś czas uzupełniać. W sytuacji budowy głębszych basenów nie możemy zapomnieć o drabince do swobodnego wychodzenia na powierzchnię. Możliwe jest także wbudowanie systemu elektrycznego podgrzewania wody, dzięki któremu będziemy mogli korzystać z basenu nawet podczas niższych temperatur otoczenia.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =