Rodzaje drapaków dla kotów – jak wybrać ten najodpowiedniejszy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygarnęliście Państwo do swojego domu lub też zakupiliście kota, a może posiadacie ich nawet więcej. Obcowanie ze zwierzętami, co wynika z przeprowadzonych badań, obniża u człowieka poziom stresu, a mruczenie kotka potęguje efekt rozluźnienia. Dlatego jeśli zwierzak Was uszczęśliwia, to zróbcie wszystko, aby mruczek przebywający w Waszym domu także czuł się szczęśliwy. Posiadanie zwierzęcia nie jest obowiązkiem, ale jeśli już go mamy to musimy o niego dbać.

Co lubią koty?

Stworzenie to uwielbia polować, ponieważ koty to urodzeni łowcy. Abyście Państwo nie musieli co jakiś czas znajdować w obrębie swojej posesji jakiegoś martwego zwierzaka w postaci myszy czy ptaszka, przekierujecie jego łowiecki instynkt na nieszkodliwe ofiary, którymi mogą być różnego rodzaju zabawki.

Kolejną rzeczą, którą musicie Państwo wiedzieć zanim w Waszym lokum zadomowi się kot, to to że uwielbia on drapać. I tej czynności oddają się bez wyjątku wszystkie te czworonogi. Robią to po to, aby zadbać o swoje pazury, ale nie tylko. Jest to także relaks i zabawa. A więc jeśli nie chcecie Państwo mieć zdrapanych mebli , zadbajcie o to, żeby w Waszych czterech kątach pojawił się drapak dla kota. Może on być różnego rodzaju, od bardzo prostego, w którym będzie się znajdowało jedno miejsce do siedzenia i słup powleczony odpowiednim sznurem, który nasz pupil będzie drapał, aż do naprawdę dużych drapaków gdzie będzie znajdował się szereg legowisk, tuba czy też hamak. Koty uwielbiają takie miejsca, gdzie mogą oddawać się swoim przyjemnościom.

Decydując się na kupno tego produktu zwróćcie Państwo uwagę, aby był on wykonany solidnie, z użyciem bardzo dobrych materiałów. Dzięki temu będzie służył Waszemu kotkowi przez długi czas.

Bardzo dobrym pomysłem jest odwiedzenie strony internetowej https://pociechowo.pl/kot/drapak-dla-kota, gdzie można znaleźć wysokiej jakości drapaki dla kotów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zabawki powinny znaleźć się w przedszkolu?
Jakie zabawki powinny znaleźć się w przedszkolu?
Wracając do pracy, posyłamy dziecko do żłobka, przedszkola lub decydujemy się na opiekę babci, niani czy cioci. Wybierając przedszkole, zwłaszcza […]
Jak umeblować dziecięcy pokój – czego nie może tam zabraknąć?
Jak umeblować dziecięcy pokój – czego nie może tam zabraknąć?
Jak urządzić pokój dla dziecka w wieku przedszkolnym? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że maluch w tym okresie życia uwielbia różnego […]
Igła do tatuażu – co warto wiedzieć?
Igła do tatuażu – co warto wiedzieć?
Co to jest i do czego służy? W tatuażu igła jest narzędziem używanym do nakłuwania skóry w celu wprowadzenia tuszu […]