Rodzaje drapaków dla kotów – jak wybrać ten najodpowiedniejszy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygarnęliście Państwo do swojego domu lub też zakupiliście kota, a może posiadacie ich nawet więcej. Obcowanie ze zwierzętami, co wynika z przeprowadzonych badań, obniża u człowieka poziom stresu, a mruczenie kotka potęguje efekt rozluźnienia. Dlatego jeśli zwierzak Was uszczęśliwia, to zróbcie wszystko, aby mruczek przebywający w Waszym domu także czuł się szczęśliwy. Posiadanie zwierzęcia nie jest obowiązkiem, ale jeśli już go mamy to musimy o niego dbać.

Co lubią koty?

Stworzenie to uwielbia polować, ponieważ koty to urodzeni łowcy. Abyście Państwo nie musieli co jakiś czas znajdować w obrębie swojej posesji jakiegoś martwego zwierzaka w postaci myszy czy ptaszka, przekierujecie jego łowiecki instynkt na nieszkodliwe ofiary, którymi mogą być różnego rodzaju zabawki.

Kolejną rzeczą, którą musicie Państwo wiedzieć zanim w Waszym lokum zadomowi się kot, to to że uwielbia on drapać. I tej czynności oddają się bez wyjątku wszystkie te czworonogi. Robią to po to, aby zadbać o swoje pazury, ale nie tylko. Jest to także relaks i zabawa. A więc jeśli nie chcecie Państwo mieć zdrapanych mebli , zadbajcie o to, żeby w Waszych czterech kątach pojawił się drapak dla kota. Może on być różnego rodzaju, od bardzo prostego, w którym będzie się znajdowało jedno miejsce do siedzenia i słup powleczony odpowiednim sznurem, który nasz pupil będzie drapał, aż do naprawdę dużych drapaków gdzie będzie znajdował się szereg legowisk, tuba czy też hamak. Koty uwielbiają takie miejsca, gdzie mogą oddawać się swoim przyjemnościom.

Decydując się na kupno tego produktu zwróćcie Państwo uwagę, aby był on wykonany solidnie, z użyciem bardzo dobrych materiałów. Dzięki temu będzie służył Waszemu kotkowi przez długi czas.

Bardzo dobrym pomysłem jest odwiedzenie strony internetowej https://pociechowo.pl/kot/drapak-dla-kota, gdzie można znaleźć wysokiej jakości drapaki dla kotów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy w każdym sklepie konieczne są ekspozytory reklamowe?
Czy w każdym sklepie konieczne są ekspozytory reklamowe?
Jest kilka takich sztuczek marketingowych, które sprawiają, że klienci chętniej kupują niektóre produkty. Jednym z tego typu trików są ekspozytory […]
Jaki prezent kupić chłopcu na urodziny?
Jaki prezent kupić chłopcu na urodziny?
Najlepsze pomysły na prezent urodzinowy dla chłopca to zabawki, które zachęcają go do używania wyobraźni i kreatywności. Jako rodzic chcesz […]
Zalety stosowania ekogroszku w ramach opału
Rosnące zanieczyszczenia powietrza, gleby oraz wód powierzchniowych, jak również nowe wytyczne odnośnie kotłów grzewczych skłaniają nas do poszukiwania alternatywnych źródeł […]