W jaki sposób dbać o taras z deski kompozytowej?

Decydując się na budowę tarasu, zazwyczaj nie tylko robimy betonową wylewkę lub ziemny nasyp, ale także czymś go pokrywamy. Pomysły są różne. Wiele osób decyduje się na naturalne drewno lub kamień, ale one, choć wyglądają bardzo pięknie, wymagają dużej dbałości i częstego traktowania impregnatami. Inaczej z czasem ciemnieją, pojawiają się na nich nieprzyjemne naloty i zaczynają wyglądać po prostu źle. Dużo lepszym rozwiązaniem na pokrycie tarasu są deski kompozytowe, które są bardzo estetyczne, a zarazem praktyczne i bardzo łatwo o nie zadbać.

Czym są deski kompozytowe?

To deski powstałe na skutek formowania mączki drzewnej z dodatkiem polichlorku winylu, czyli PVC. Takie połączenie sprawia, że są one niezwykle trwałe i nie wymagają niemal żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy je regularnie zamiatać, a myć można zwykłą wodą z dodatkiem dowolnego płynu do podłóg. Warto zajrzeć na https://dobretarasy.pl/ogrodzenie-z-deski-kompozytowej/, by przekonać się, jak wygląda takie rozwiązanie i że jest naprawdę ładne oraz korzystne cenowo.

Desek kompozytowych nie musimy w żaden sposób impregnować, raz pomalowane będą służyły przez lata. Można jednak co jakiś czas odświeżać ich kolor. Warto także zapamiętać, by wszystkie stojące na tarasie doniczki, krzesła czy stoliki regularnie przesuwać. Deskom słońce nie zaszkodzi, ale kolor farby może zblaknąć. Dzięki takiemu zabiegowi odświeżanie koloru desek będzie konieczne dużo rzadziej niż w sytuacji, w której zostawimy coś w jednym miejscu na cały sezon.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 11 =