Elektryczne samochody w Polsce

Rozmowa na temat ekologii uderzyła w wiele dziedzin życia. Mowa przede wszystkim o globalnym ociepleniu, ale również zanieczyszczaniu środowiska w inny sposób. Organizacje zajmujące się ,,promowaniem” natury mają swój istotny wpływ również na inne gałęzie. Z drugiej strony jesteśmy świadkami niebywałego postępu, co tylko potęguje zainteresowanie ,,czystą energią”.

Branża motoryzacyjna od wielu lat opiera się na silnikach dieslowskich oraz tych zużywających benzynę. Jesteśmy jednak powoli świadkami przełomu, pojawiają się pierwsze pojazdy hybrydowe, które w krótkim czasie powinny wyprzeć tradycyjne paliwa do pojazdów silnikowych.

Jak to z tą elektrycznością jest naprawdę?

Koszt zakupu pojazdu z silnikiem hybrydowym to nadal znaczny wydatek. Auto nie zanieczyszczające środowiska oraz przede wszystkim zużywające energię elektryczną z punktów ładowań to kusząca propozycja dla zainteresowanych technologią. Musimy jednak zdać sobie sprawę z tego, że nowe rozwiązania są często dopiero testowane. Dodatkowo, w Polsce nie ma nadal wielu punktów do ładowania owych pojazdów. Jeżeli zatem nie mieszkamy w mieście, będziemy mieli problemy z pokonaniem znacznych tras za pomocą naszego samochodu.

Warto jednak przyglądać się uważnie technice. Kolejne modele oferują bardziej wytrzymałe akumulatory a do tego o wiele bardziej przystępną cenę. Większość małych miast deklaruje chęć oddania do użytku punktów ładowań na swoim terenie. W przyszłości prawdopodobnie tylko auta o napędzie elektrycznym będą mogły wjechać do centrum największych polskich metropolii. To sprawia, że coraz więcej osób spogląda właśnie w tym kierunku.

Jeden Komentarz

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć − dwa =