Na jakie parametry zwrócić uwagę dokonując wyboru wózka widłowego?

Logistyka i przechowywanie towarów to bardzo ważna część gospodarki. Właściwe magazynowanie i szybki dostęp do materiałów to także bardzo ważny aspekt w prowadzeniu każdego przedsiębiorstwa. Aby móc łatwo korzystać z zasobów magazynu niezbędne jest wyposażenie pracowników w odpowiednio dopasowane wózki widłowe.

Zakup i wynajem wózka widłowego do magazynu

Na rynku dostępne są różnego rodzaju wózki widłowe, o różnej wielkości, wyposażeniu itp. Tego rodzaju sprzęt można kupić lub wynająć między innymi na stronie https://omv.com.pl/wozki-widlowe-lodz.php. Na co jednak należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego wózka do magazynu.

Pierwszym i najważniejszym kryterium przy wyborze jest udźwig. Należy zastanowić się, co będzie taki wózek przewoził i podnosił. Im większy jest udźwig wózka, tym większa jest jego cena i koszt eksploatacji. Dlatego nie warto inwestować w sprzęt, który nie jest niezbędny.

Inne ważne kryterium to serwis. Należy zapoznać się z tym, czy wózki konkretnego producenta objęte są serwisem, czy naprawy są kosztownie i czy w pobliżu jest firma, która te naprawy wykona. Dobrze jest także, aby wózek był wyposażony w dodatkowe funkcje, które ułatwią prace na magazynie jak chwytak czy specjalny wysięgnik.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + jeden =