Czytniki RFID – karty lub breloki zbliżeniowe, które przyspieszają pracę i podnoszą poziom bezpieczeństwa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Identyfikacja radiowa krótkiego zasięgu (RFID) to bezprzewodowe, bezkontaktowe wykorzystanie fal radiowych do przesyłania danych. Pozwala ona automatycznie i w jednoznaczny sposób identyfikować użytkowników, śledzić zasoby, przepływy towarów, urządzeń czy majątku. To technologia, która błyskawicznie przeniknęła do naszego życia. Ciągle się rozwija, a koszty jej wdrożenia spadają, przez co jest coraz chętniej wykorzystywana w wielu dziedzinach.

Na popularność czytników RFID wpływa również fakt, że są one bardzo łatwe w obsłudze i praktycznie bezawaryjne. Metoda zbliżeniowej identyfikacji jest wygodna, nie wymaga bezpośredniego kontaktu oraz maksymalnie oszczędza czas, co jest bardzo pożądane w wielu firmach, instytucjach publicznych czy przedsiębiorstwach. W zależności od rodzaju, czytniki RFID zapewniają zasięg odczytu od kilku centymetrów do ponad dwudziestu metrów.

Gdzie wykorzystuje się czytniki RFID?

Karty i breloki zbliżeniowe są stosowane w takich miejscach oraz systemach jak: punkty dostępu z identyfikacją osób lub przedmiotów, systemy parkowania, lojalnościowe, magazynowe, logistyczne, inwentaryzacji, automatyzacji produkcji, ewidencji dokumentów, podczas imprez sportowych i eventów oraz w turystyce. Czytniki RFID stanowią doskonałą alternatywę dla kodów kresowych – przechowują o wiele więcej danych, a także łatwiej zbiera się z nich informacje. Dzięki identyfikacji bezprzewodowej pracę polegająca np. na przeskanowaniu produktów można wykonać o wiele szybciej, niż w przypadku ręcznego sczytywania kodów kreskowych.

Wysokiej klasy, uniwersalne czytniki RFID

W ofercie renomowanych producentów, takich jak MicroMade można znaleźć czytniki RFID gwarantujące niezawodną współpracę z różnymi typami identyfikatorów zbliżeniowych. W zależności od interfejsu czytniki mogą być podłączane bezpośrednio do komputerów, sterowników automatyki przemysłowej czy kontrolerów dostępu innych producentów. Występują w różnych wersjach, dzięki czemu łatwo dopasować je do indywidualnych wymagań firmy lub instytucji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Transport a spedycja – różnice i podobieństwa
Czym jest transport? Transportem nazywa się przemieszczanie ludzi oraz dóbr materialnych (ładunków) w przestrzeni, wykorzystując przy tym odpowiednie środki transportu. […]
W jaki sposób można wykorzystać płytki we wnętrzu naszego domu?
W jaki sposób można wykorzystać płytki we wnętrzu naszego domu?
Dom to ostoja spokoju i nasze bezpieczne miejsce w świecie. Nic w tym zatem dziwnego, że urządzamy go z wielką […]
Sklep Impeco – strażnicy higieny w skali międzynarodowej!
Sklep Impeco – strażnicy higieny w skali międzynarodowej!
Impeco jest jednym z wiodących producentów i importerów środków higienicznych i owadobójczych. Szeroki asortyment produktów w atrakcyjnych cenach, z gwarancją […]