Czy duży pies męczy się w mieszkaniu?

Coraz więcej osób decyduje się na duże psy w mieszkaniach. Jest to jak najbardziej możliwe, ale trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Wiele zależy tutaj od usposobienia i jego rasy. Ważne jest też zapewnienie psu odpowiednich warunków. Kiedy pies może męczyć się w mieszkaniu? 

Kiedy duży pies może męczyć się w mieszkaniu? 

Trzeba pamiętać, że każdy duży pies potrzebuje kilku godzin ruchu dziennie. Niektórzy właściciele zabierają go na krótki spacer wokół bloku i myślą, że jest to wystarczające. Okazuje się, że trzeba włożyć w to znacznie więcej wysiłku. Pies przy dłuższym posiedzeniu zaczyna się nudzić, a skumulowanie energii może prowadzić nawet do agresji. Należy mu zapewnić również odpowiednie warunki w samym mieszkaniu np. w przypadku Bernardyna niezbędne jest odpowiednie legowisko dla psa XXL. Ważny jest stały dostęp do miski z wodą i pokarmem.

Jakie rasy dużych psów można trzymać w mieszkaniu? 

Nie każdy duży pies nadaje się do życia w mieszkaniu. Wiele zależy od konkretnej rasy, gdzie np. Husky musi mieć stały dostęp do własnego podwórka. Istnieje jednak sporo gatunków, które mają ograniczone potrzeby ruchowe. Idealnie do mieszkania wydają się psy z grupy Molosów. Można też pomyśleć o Owczarkach Szetlandzkich czy Labradorach. 

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × jeden =