Co wchodzi w zakres usług biura nieruchomości?

Rzetelne biuro nieruchomości powinno charakteryzować się nie tylko zróżnicowaną ofertą, ale i właściwym podejściem do klienta na każdym z etapów współpracy. Obecnie zawód pośrednika nieruchomości nie wymaga uzyskiwania do jego uprawiania jakichkolwiek licencji. Plusem tego jest z pewnością mnogość propozycji dostępnych na rynku, minusem zaś nie zawsze pełen profesjonalizm firm. Jakie usługi gwarantuje dobre biuro nieruchomości?

Oferty dla klientów indywidualnych oraz klientów biznesowych

Do podstawowych obowiązków średniej wielkości biura należy: sprzedanie lub wyszukanie określonej przez klienta nieruchomości, zapoznanie z wymaganą dokumentacją (ta pozwoli na określenie stanu prawnego przestrzeni), przedstawienie prawidłowych danych na temat przyszłych kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości czy jej ewentualnym zadłużeniem. Takie biuro odpowiada również za organizację wizyty w lokum, spotkanie z notariuszem oraz pokierowanie klientem w taki sposób, aby ten bezpiecznie przeprowadził transakcję. Warto też wspomnieć, iż takie placówki coraz częściej dzielą swoje usługi według kategorii indywidualnych oraz biznesowych (jak ta zaprezentowana tutaj: https://almarpremium.pl/klient-biznesowy/). 

Oferty biznesowe stawiają równoległy nacisk na rynek wtórny i pierwotny, w których dominują przestrzenie współczesne. Zarówno tutaj, jak i w propozycjach dla klientów indywidualnych dużą uwagę przykłada się do stałej pomocy prawnej czy przygotowaniem analiz oraz raportów z rynku nieruchomości, które przedstawione są tutaj: https://almarpremium.pl/klient-indywidualny/. Należy też wspomnieć o pomocy ze strony biura w uzyskaniu finansowania, jak i przygotowaniu projektu wykończenia aranżacji wnętrz. 

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =