Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem pisania pracy magisterskiej?

Pisanie pracy magisterskiej to długi i żmudny proces, który kończy się obroną przed komisją. Zazwyczaj finalizuje to kilkuletnie studia na danym kierunku. Praca jest zazwyczaj dużo bardziej złożona niż wersja licencjacka lub inżynierska. O czym należy pamiętać przed przystąpieniem do jej pisania? 

Opracowanie konspektu i planu pracy 

Praca magisterska musi być zaplanowana jeszcze przed rozpoczęciem pisania. Nie może być ona spontaniczna, gdzie trzeba odpowiednio zarysować jej szkic i poszczególne działy. W tym celu można uzyskać wsparcie takich firm jak https://www.solidnepisanie.pl/pisanie-prac-magisterskich.html. Pomoże to ustalić daną tezę i temat badań, które broni się w późniejszej części pracy. Mając dokładnie zarysowany szkic łatwiej o zebranie materiałów i wykonanie odpowiednich badań. Praca jest przez to spójniejsza i konkretniejsza, co docenią profesorowie podczas obrony. 

Odpowiednie dobranie literatury 

Praca magisterska musi być też zaplanowana pod kątem doboru literatury. Jej spis musi znaleźć się na końcowych stronach, gdzie niezbędne jest też użycie odnośników. W ten sposób dane tezy mają potwierdzenie w literaturze. Student musi więc formułować opinie na podstawie materiałów naukowych. Przed pisaniem należy więc udać się do biblioteki i znaleźć jak najwięcej książek związanych z tematem pracy.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =