Co warto wiedzieć o trawach ozdobnych?

Trawy ozdobne są obok kwiatów jednymi z częściej kupowanych dekoracji do ogrodów wszelkiej maści. Co ciekawe, popularność tego rodzaju trawy jest całkiem świeża – jeszcze paręnaście lat temu znalezienie ich w polskim ogrodzie należało do rzadkości. Po części związane to było ze słabą dostępnością na ogrodniczym rynku, po części wynikało z małej powszechności tego gatunku roślin. Co warto o nich wiedzieć?

Niesamowita różnorodność roślinna

Trawy ozdobne należą do grupy roślin, która cechuje się dużą uniwersalnością. Współcześnie dostępne są w wielu rozmiarach, odcieniach i gatunkach stając się materiałem roślinnym na perfekcyjne tło dla bardziej wyrazistych roślin. Trawę ozdobną wykorzystamy nie tylko w bardziej klasycznych aranżacjach ogrodowych, ale i w nowoczesnej stylistyce. Dobrym pomysłem jest również jej oświetlenie od dołu – taki zabieg robi wrażenie szczególnie wieczorami. W mniejszych ogrodach polecane jest zastosowanie traw ozdobnych niskich. Dzięki swojemu rozmiarowi nie przytłoczy reszty powierzchni ogrodowej, sprawiając, że miejsce nie straci optycznie na swojej wielkości. Taki rodzaj dobrze komponować będzie się z wysepkami kolorowych kwiatów.

Jedną z najważniejszych cech trawy ozdobnej jest jej wszechstronność. Rosnąć może praktycznie w każdym miejscu – czy to w donicy ogrodowej, czy to w rabatce. Roślina prezentuje się dobrze nie tylko wiosną i latem, ale także w trakcie pory zimowej. Sporo interesujących odmian trawy ozdobnej dostępnych jest na https://marcinkow.pl/. Wykorzystasz je nie tylko w aranżacji ogrodu, ale i parku czy nawet zagajników.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 11 =