Dobrej jakości wyposażenie pokoju dziecięcego

Kiedy spodziewamy się narodzin potomka, stajemy przed koniecznością urządzenia dziecięcego pokoju. Na rynku dostępnych jest mnóstwo akcesoriów, które uwodzą pastelowymi kolorami i fantazyjnymi kształtami. W takiej sytuacji łatwo wpaść w szał zakupów i zaopatrzyć się w rzeczy, które przykuwają uwagę i sprawiają estetyczną przyjemność. Nieprzemyślane zakupy nie są jednak dobrym pomysłem. Urządzając dziecięcy pokój, powinniśmy myśleć przede wszystkim o potrzebach malucha: o jego komforcie i bezpieczeństwie.

Postaw na minimalizm

Sezonowe trendy w wyposażeniu wnętrz przemijają. Jednak minimalistyczny, ponadczasowy styl zawsze się broni. Dlatego w wyposażenie pokoju dziecięcego warto zaopatrzyć się w sklepie skandynawskim. Dokonując takiego wyboru, możemy być pewni, że akcesoria, które nabędziemy, będą proste, a zarazem estetyczne i trwałe.

Miękko i przytulnie

Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w wiele miękkich poduszek o różnych wzorach i kształtach. Nie musimy umieszczać ich w łóżeczku. Kiedy dziecko przestaje być noworodkiem i zaczyna aktywnie poznawać świat, za pomocą poduszek rozłożonych na podłodze możemy urządzić mu miękki i przytulny kącik. Z pewnością chętnie będzie się w nim bawiło i wypoczywało.

Oświetlenie pokoju

Instalowanie w dziecięcym pokoju górnych lamp świecących mocnym światłem niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Zamiast tego warto postawić na oświetlenie punktowe, którego intensywność da się regulować. Można pomyśleć np. o stojących lampkach producenta Mr Maria w kształcie zwierzątek. Ich niepowtarzalny design spodoba się i dzieciom, i dorosłym.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + pięć =