Wizerunek – prawda czy fałsz?

Nie od dziś wiadomo, że jak cię widzą tak cię piszą… Odpowiedni wizerunek jest nieodłączną częścią naszego życia zawodowego. Może nam pomóc w karierze.

Dlaczego warto zwrócić szczególną uwagę na swój wizerunek?

Po pierwsze liczy się pierwsze wrażenie. Ono w dużej mierze decyduje o tym jak nas ocenią inni ludzie. Taki pierwszy, oceniający kontakt trwa tylko kilka sekund. Potem o wiele trudniej będzie nam zmienić niekorzystną opinię o sobie… Czasami jest to wręcz niemożliwe.
Upraszczając prawnik w podartych jeansach, z masą dredów nie wzbudzi zaufania potencjalnych klientów. Nawet jeśli jego kompetencje nie odbiegają od umiejętności jego kolegów… Oczywiście ubrania to nie wszystko. Na nasz wizerunek składa się także nasz styl bycia.

A może warto skorzystać z coachingu wizerunkowego?

To dobry pomysł jeśli chcemy zbudować wizerunek osoby rzetelnej, asertywnej, która nie boi się nowych wyzwań. Coaching wizerunku z pewnością przyda się osobom, które pragną pełnić istotne funkcje publiczne bądź aspirujące do takich stanowisk. Dzięki coachingu wizerunkowemu możemy zbudować spójny wizerunek, który pomoże nam w życiu prywatnym i zawodowym. Coaching to dobry wybór dla każdego, kto swoim wizerunkiem reprezentuje firmę bądź instytucję.

Co nam da coaching wizerunkowy?

Po pierwsze staniemy się o wiele bardziej pewni siebie. Dzięki temu będziemy chętniej podejmować nowe wyzwania, łatwiej nam będzie nawiązywać nowe kontakty. Poprawimy swoją wiarygodność. A jednocześnie pozostaniemy sobą.

Artykuł napisany we współpracy z Natalią Penar – stylistką z Poznania, która zajmuje się również produkcja sesji zdjęciowych.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − cztery =