Wizerunek – prawda czy fałsz?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś wiadomo, że jak cię widzą tak cię piszą… Odpowiedni wizerunek jest nieodłączną częścią naszego życia zawodowego. Może nam pomóc w karierze.

Dlaczego warto zwrócić szczególną uwagę na swój wizerunek?

Po pierwsze liczy się pierwsze wrażenie. Ono w dużej mierze decyduje o tym jak nas ocenią inni ludzie. Taki pierwszy, oceniający kontakt trwa tylko kilka sekund. Potem o wiele trudniej będzie nam zmienić niekorzystną opinię o sobie… Czasami jest to wręcz niemożliwe.
Upraszczając prawnik w podartych jeansach, z masą dredów nie wzbudzi zaufania potencjalnych klientów. Nawet jeśli jego kompetencje nie odbiegają od umiejętności jego kolegów… Oczywiście ubrania to nie wszystko. Na nasz wizerunek składa się także nasz styl bycia.

A może warto skorzystać z coachingu wizerunkowego?

To dobry pomysł jeśli chcemy zbudować wizerunek osoby rzetelnej, asertywnej, która nie boi się nowych wyzwań. Coaching wizerunku z pewnością przyda się osobom, które pragną pełnić istotne funkcje publiczne bądź aspirujące do takich stanowisk. Dzięki coachingu wizerunkowemu możemy zbudować spójny wizerunek, który pomoże nam w życiu prywatnym i zawodowym. Coaching to dobry wybór dla każdego, kto swoim wizerunkiem reprezentuje firmę bądź instytucję.

Co nam da coaching wizerunkowy?

Po pierwsze staniemy się o wiele bardziej pewni siebie. Dzięki temu będziemy chętniej podejmować nowe wyzwania, łatwiej nam będzie nawiązywać nowe kontakty. Poprawimy swoją wiarygodność. A jednocześnie pozostaniemy sobą.

Artykuł napisany we współpracy z Natalią Penar – stylistką z Poznania, która zajmuje się również produkcja sesji zdjęciowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przygotować się do leczenia kanałowego?
Jak przygotować się do leczenia kanałowego?
Większość ludzi dobrze wie, że powinna odwiedzać gabinet stomatologiczny przynajmniej raz w roku. Niestety takie wizyty budzą w nas lęk […]
Jakie czynniki należy brać pod uwagę przy wyborze bielizny damskiej?
Jakie czynniki należy brać pod uwagę przy wyborze bielizny damskiej?
Wybór bielizny dla kobiety może być bardzo indywidualny. Prawdopodobnie będzie on zależał od wielu czynników, takich jak rozmiar i kształt […]
Pielęgnacja biżuterii złotej i srebrnej
Każda biżuteria wymaga odpowiedniej pielęgnacji, niezależnie od materiału z jakiego jest wykonana. Niezwykle ważne jest to, aby jak najdłużej zachowała […]