W jakich sytuacjach konieczna jest dezynfekcja maszyn i urządzeń?

Odpowiednia higiena to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednym z rozwiązań umożliwiających skuteczną walkę z chorobotwórczymi drobnoustrojami jest dezynfekcja sprzętów i urządzeń. W jakich sytuacjach stosowanie środków odkażających jest niezbędne?

Walka z mikrobami

Dezynfekcja to nic innego, jak niwelowanie działania chorobotwórczych drobnoustrojów. Dezynfekowana powierzchnia – w przeciwieństwie do sterylizacji – nie pozostaje całkowicie pozbawiona mikroorganizmów, jednak ich ilość nie zagraża zdrowiu człowieka. Zdezynfekować można praktycznie wszystko – podłogi, ściany, urządzenia, sprzęty, narzędzia, a nawet skórę. W każdym przypadku zachodzi konieczność stosowania odpowiednich preparatów.

 

Chorobotwórcze drobnoustroje mogą pojawiać się praktycznie wszędzie, także na sprzętach i urządzeniach wykorzystywanych do transportu zwierząt, dlatego też ważne jest zachowanie norm sanitarnych, w szczególności regularna dezynfekcja. Kwestia ta dotyczy odzieży roboczej, drobnego sprzętu, a także pojazdów używanych do transportu zwierząt hodowlanych. Dobrze dobrane urządzenia do odkażania powinny być proste w obsłudze, ekonomiczne i funkcjonalne. Należy także pamiętać o ich prawidłowym zabezpieczeniu i przechowywaniu. Wiele przydatnych i praktycznych informacji w tym temacie można znaleźć w zasobach witryny https://airconindustry.pl/dezynfekcja-termiczna/.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + piętnaście =