Co należy zrobić, aby móc ubiegać się o pożyczkę dla firm?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Działalność żadnej firmy nie byłaby możliwa bez posiadania odpowiednich funduszy na prowadzenie konkretnych zadań, mających przyczyniać się do rozwoju, a tym samym zwiększenia konkurencyjności. Często zdarza się jednak, że środków na ich realizację może brakować i wówczas przedsiębiorstwo zmuszone jest szukać pomocy na zewnątrz. Jedną z form uzyskania pieniędzy na finansowanie konkretnych czynności jest zaciągnięcie pożyczki w banku, lub innej instytucji. Zanim jednak zostanie ona firmie przyznana, konieczne jest spełnienie wymagań i dopełnienie formalności. Co dokładnie należy zrobić?

Pożyczka dla firmy – o czym trzeba wiedzieć?

Pierwszym i zasadniczym faktem związanym z pożyczką dla firmy jest to, że aby móc się o nią ubiegać trzeba złożyć odpowiedni wniosek, a także spotkać się z przedstawicielem pożyczkodawcy. Powinien to być sprawdzony podmiot. W internecie możemy znaleźć przykładowo opinie o Goldkredyt, czy też podobnych jednostkach gospodarczych i zawczasu dowiedzieć się nieco więcej o danych firmach. 

Na takie spotkanie należy skompletować wszystkie niezbędne dokumenty, do których zaliczają się przede wszystkim te przedstawiające informację o przedsiębiorstwie, a więc zaświadczenia o wpisie do CEIDG, a także numery NIP oraz REGON. W przypadku, gdy firma działa na zasadzie spółki, potrzebne będzie zaświadczenie z Krajowego Rejestru Sądowego. Oprócz tego dostarczone będą musiały być dokumenty dotyczące przychodów i rozchodów przedsiębiorstwa, gdyż podmiot udzielający pożyczki będzie chciał ocenić potencjał ekonomiczny firmy, aby móc rozpatrzyć wniosek. Jeśli wszystko okaże się zgodne, wówczas zostanie on przyjęty, a pożyczka będzie mogła być przyznana.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Drzwi i okna – jak kształtują przestrzeń w domu?
Okna i drzwi są są elementami, które znacząco wpływają na wygląd całego budynku. To dzięki nim do środka domu wpada […]
Jaki jest najważniejszy element wystroju panny młodej?
Jaki jest najważniejszy element wystroju panny młodej?
Kolczyki ślubne panny młodej są idealnym dodatkiem do jej wyglądu. Mogą być noszone przez cały dzień i do wieczora, co […]
Najpopularniejsze meble do salonu
Najpopularniejsze meble do salonu
Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń domowych, zwany również pokojem dziennym. Pomieszczenie to służy jako miejsce do odpoczynku, przestrzeń do […]