Wymogi BHP – w co powinna być wyposażona każda firma?

Wyposażenie biur znacznie różni się od tego, jakie znajdziemy w wielkich przedsiębiorstwach produkcyjnych. Jednak każdy pracodawca, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności zadbać musi o wygodę i bezpieczeństwo pracowników. W co powinna być więc bezwzględnie wyposażona każda firma? I kto może pomóc w doborze odpowiedniego dla niej sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo?

Specjaliści od BHP – szkolenia i doradztwo dla małych i wielkich firm

Obsługa BHP dla firm w Warszawie stoi na bardzo wysokim poziomie. Doświadczone firmy i wysoko wykwalifikowani pracownicy pomogą w wielu kwestiach. Przy ich wsparciu przeprowadzić można szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Nauczą oni też zasad pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pomogą dostosować cały zakład do obowiązujących wymogów.

W zależności od wielkości przedsiębiorstwa, ilości zatrudnianych w nim osób i rodzaju wykonywanych przez pracowników obowiązków, Państwowa Inspekcja Pracy nakłada na pracodawcę najróżniejsze obowiązki. Zadbać on musi o wyposażenie miejsc pracy w odpowiednie oświetlenie i to nie tylko to sztuczne, ale i naturalne. Powinny być one też dobrze ogrzewane oraz wentylowane, a także zabezpieczone przed wilgocią i innymi czynnikami szkodliwymi dla zdrowia. Zgodnie z kodeksem pracy, każda firma musi posiadać też w swoim wyposażeniu środki niezbędne do udzielania pierwszej pomocy. I choć przepisy nie mówią o tym, ile apteczek oraz w co dokładnie wyposażonych powinno przypadać na daną liczbę pracowników, to nie może w nich zabraknąć podstawowych opatrunków, nożyczek, rękawiczek ochronnych oraz maski i ustnika do przeprowadzania sztucznego oddychania metodą usta-usta. Konieczne jest też oczywiście posiadanie certyfikowanego i regularnie sprawdzanego sprzętu gaśniczego na wypadek pojawienia się pożaru.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + siedemnaście =