Pozytywne właściwości wina, wspomagające zdrowie i umysł

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mówi się, że alkohol szkodzi zdrowiu. Jest to oczywiście prawda jeżeli pije się go za często i w zbyt dużych ilościach. Warto wiedzieć, że niektóre alkohole w małych dawkach mogą wpłynąć korzystnie na funkcjonowanie naszego organizmu. Działa tak na przykład wino, w szczególności czerwone. Już w starożytności uważano, że może ono wywierać korzystny wpływ na zdrowie i urodę.

Dlaczego warto pić wino?

Wino poprawia pracę układu sercowo-naczyniowego. Zawarte w nim polifenole charakteryzują się działaniem przeciwutleniającym i wpływają na rozrzedzenie krwi, a co za tym idzie chronią przed wystąpieniem udaru lub zawału i występowaniem zakrzepów. Dodatkowo polifenole przyczyniają się do zmniejszenia poziomu złego cholesterolu we krwi.

Ponadto warto podawać wino do posiłków. Kilka łyków pobudzi apetyt oraz poprawi metabolizm, zwiększając wydzielanie enzymów trawiennych. Świetnie sprawdza się we wspomaganiu trawienia tłustych dań, dlatego można je serwować do kaczki lub gęsi. Należy podkreślić, że wino wpływa nie tylko na lepszą przemianę tłuszczy, ale także cukrów i białek. Z kolei jego działanie moczopędne pomaga szybciej wydalić z organizmu produkty rozkładu, takie jak: amoniak, mocznik czy sole mineralne.

Przeprowadzono również badania, których wyniki wykazały, że wypicie 200 mol wina dziennie może opóźnić proces starzenia się skóry i wydłużyć życie nawet o kilka lat. Właśnie dlatego jeżeli chcemy na długie lata zachować zdrowie i urodę warto sięgać każdego dnia po lampkę tego alkoholu. Jeżeli nie jesteśmy fanami tradycyjnych rodzajów tego trunku, z powodzeniem możemy pić wino musujące.

Należy jednak pamiętać, że samo popijanie wina nie sprawi, że poprawi się funkcjonowanie organizmu, czy stan skóry. To jedynie uzupełnienie zdrowej diety i ćwiczeń. Aby organizm był w jak najlepszej kondycji przede wszystkim należy prowadzić zdrowy styl życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zacząć zdrowo jeść?
Jak zacząć zdrowo jeść?
Zbilansowana dieta to fundament zdrowia i dobrego samopoczucia. Dzięki odpowiedniemu sposobowi odżywiania można zapobiec wielu poważnym chorobom, poprawić swój komfort […]
Klasyka w modzie casualowej
Ubiór to ważny element naszego wizerunku. Warto dbać o niego nie tylko przygotowując się do wyjątkowych okazji, ale także na […]
Co kupić dziewczynce lubiącej zabawy z modą?
Co kupić dziewczynce lubiącej zabawy z modą?
Wybierając prezent dla dziecka należy kierować się jego upodobaniami i zainteresowaniami. Najczęściej już w wieku kilku lat można zauważyć jakiego […]