Pozytywne właściwości wina, wspomagające zdrowie i umysł

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mówi się, że alkohol szkodzi zdrowiu. Jest to oczywiście prawda jeżeli pije się go za często i w zbyt dużych ilościach. Warto wiedzieć, że niektóre alkohole w małych dawkach mogą wpłynąć korzystnie na funkcjonowanie naszego organizmu. Działa tak na przykład wino, w szczególności czerwone. Już w starożytności uważano, że może ono wywierać korzystny wpływ na zdrowie i urodę.

Dlaczego warto pić wino?

Wino poprawia pracę układu sercowo-naczyniowego. Zawarte w nim polifenole charakteryzują się działaniem przeciwutleniającym i wpływają na rozrzedzenie krwi, a co za tym idzie chronią przed wystąpieniem udaru lub zawału i występowaniem zakrzepów. Dodatkowo polifenole przyczyniają się do zmniejszenia poziomu złego cholesterolu we krwi.

Ponadto warto podawać wino do posiłków. Kilka łyków pobudzi apetyt oraz poprawi metabolizm, zwiększając wydzielanie enzymów trawiennych. Świetnie sprawdza się we wspomaganiu trawienia tłustych dań, dlatego można je serwować do kaczki lub gęsi. Należy podkreślić, że wino wpływa nie tylko na lepszą przemianę tłuszczy, ale także cukrów i białek. Z kolei jego działanie moczopędne pomaga szybciej wydalić z organizmu produkty rozkładu, takie jak: amoniak, mocznik czy sole mineralne.

Przeprowadzono również badania, których wyniki wykazały, że wypicie 200 mol wina dziennie może opóźnić proces starzenia się skóry i wydłużyć życie nawet o kilka lat. Właśnie dlatego jeżeli chcemy na długie lata zachować zdrowie i urodę warto sięgać każdego dnia po lampkę tego alkoholu. Jeżeli nie jesteśmy fanami tradycyjnych rodzajów tego trunku, z powodzeniem możemy pić wino musujące.

Należy jednak pamiętać, że samo popijanie wina nie sprawi, że poprawi się funkcjonowanie organizmu, czy stan skóry. To jedynie uzupełnienie zdrowej diety i ćwiczeń. Aby organizm był w jak najlepszej kondycji przede wszystkim należy prowadzić zdrowy styl życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakimi problemami pacjentów powinien poradzić sobie profesjonalny terapeuta?
Z jakimi problemami pacjentów powinien poradzić sobie profesjonalny terapeuta?
W ostatnich latach coraz więcej osób korzysta z pomocy profesjonalnych terapeutów. To bardzo dobry znak, ponieważ problemy psychiczne wreszcie przestały […]
Jak zaaranżować kuchnię, aby wszystkie niezbędne rzeczy się w niej pomieściły?
Jak zaaranżować kuchnię, aby wszystkie niezbędne rzeczy się w niej pomieściły?
Kuchnia to ważne pomieszczenie w domu, gromadzimy w niej bardzo dużo różnego rodzaju sprzętu i wyposażenia. Jak to zrobić, żeby […]
Jak efektywnie zarządzać magazynem?
Jak efektywnie zarządzać magazynem?
Magazyny to obiekty znaczące do każdej firmy. To w nich przecież składowane i przechowywane są materiały czy produkty oferowane klientom. […]