Jak skutecznie zabezpieczyć przesyłkę przed uszkodzeniem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbanie o bezpieczeństwo w przypadku zawartości przesyłek kurierskich jest dla większości firm transportowych priorytetem. Jest to bowiem jeden z istotnych elementów budowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. Właściwe zabezpieczenie paczki jest ważne przede wszystkim dlatego, że w trakcie przewożenia jest ona niejednokrotnie przeładowywana czy zrzucana z podajnika (np. w sortowni), a także obija się o inne paczki znajdujące się na pace pojazdu.

Stosuj się do kilku prostych zasad

Aby właściwie zapakować i zabezpieczyć towar przeznaczony do wysyłki, należy w pierwszej kolejności wybrać odpowiednie pakowanie. Najczęściej jest to zwykłe pudełko z tzw. tektury falistej, które charakteryzuje się sporą wytrzymałością i do przewozu standardowych przedmiotów w zupełności wystarczy.

Oczywiście w sytuacji, gdy chcemy wysłać coś nietypowego, np. meble albo urządzenia rolnicze, musimy zastosować zupełnie inne zabezpieczenia. Jeśli chodzi np. o przesyłki kurierskie w Opolu, funkcjonujące tutaj firmy dysponują wszelkimi możliwymi rodzajami opakowań przeznaczonych do towarów o różnej wielkości czy kształtach.

Kolejnym etapem zabezpieczania przesyłki jest wypełnienie wszystkich pustych przestrzeni wokół danego przedmiotu folią bąbelkową, styropianem lub innym wypełniaczem w taki sposób, aby nie przemieszczał się on w środku opakowania. Warto pamiętać, że takie wypełnienie musi wyścielać karton na maksimum 5 cm od jego ściany i zawartości.

Na zakończenie procesu pakowania trzeba jeszcze dokładnie okleić całą paczkę taśmą klejącą i przykleić na zewnątrz list przewozowy. Zgodnie z opisanymi zasadami zabezpiecza się wszystkie przesyłki kurierskie w Łodzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Oryginał czy zamiennik – wymiana części samochodowych
Oryginał czy zamiennik – wymiana części samochodowych
Naprawy samochodowe są powszechnie zazwyczaj dość kosztowne, szczególnie jeśli posiadamy droższy i nowszy model auta lub jeśli naprawa jest rozległa, […]
Jaki manicure wykonać na zabawę karnawałową?
Nawet, jeśli na co dzień nosisz klasyczny manicure w stonowanej kolorystyce, tym razem możesz naprawdę zaszaleć. Zabawa karnawałowa to czas, […]
W jaki sposób można zaskoczyć partnera o poranku?
W jaki sposób można zaskoczyć partnera o poranku?
Większość kobiet czuje się wyśmienicie, gdy ich stylizacje odzieżowe są starannie wybrane, a włosy i skóra olśniewają doskonała kondycją i […]