Jak skutecznie zabezpieczyć przesyłkę przed uszkodzeniem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbanie o bezpieczeństwo w przypadku zawartości przesyłek kurierskich jest dla większości firm transportowych priorytetem. Jest to bowiem jeden z istotnych elementów budowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. Właściwe zabezpieczenie paczki jest ważne przede wszystkim dlatego, że w trakcie przewożenia jest ona niejednokrotnie przeładowywana czy zrzucana z podajnika (np. w sortowni), a także obija się o inne paczki znajdujące się na pace pojazdu.

Stosuj się do kilku prostych zasad

Aby właściwie zapakować i zabezpieczyć towar przeznaczony do wysyłki, należy w pierwszej kolejności wybrać odpowiednie pakowanie. Najczęściej jest to zwykłe pudełko z tzw. tektury falistej, które charakteryzuje się sporą wytrzymałością i do przewozu standardowych przedmiotów w zupełności wystarczy.

Oczywiście w sytuacji, gdy chcemy wysłać coś nietypowego, np. meble albo urządzenia rolnicze, musimy zastosować zupełnie inne zabezpieczenia. Jeśli chodzi np. o przesyłki kurierskie w Opolu, funkcjonujące tutaj firmy dysponują wszelkimi możliwymi rodzajami opakowań przeznaczonych do towarów o różnej wielkości czy kształtach.

Kolejnym etapem zabezpieczania przesyłki jest wypełnienie wszystkich pustych przestrzeni wokół danego przedmiotu folią bąbelkową, styropianem lub innym wypełniaczem w taki sposób, aby nie przemieszczał się on w środku opakowania. Warto pamiętać, że takie wypełnienie musi wyścielać karton na maksimum 5 cm od jego ściany i zawartości.

Na zakończenie procesu pakowania trzeba jeszcze dokładnie okleić całą paczkę taśmą klejącą i przykleić na zewnątrz list przewozowy. Zgodnie z opisanymi zasadami zabezpiecza się wszystkie przesyłki kurierskie w Łodzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie się prawidłowo zabezpieczyć przed zarażeniem się koronawirusem?
Pojawienie się na świecie wirusa Covid 19 zmusiło ludzi do całkowitej zmiany dotychczasowego trybu ich życia. Ograniczenia narzucone obywatelom, mające […]
Co zrobić, żeby sklep internetowy odniósł sukces?
Co zrobić, żeby sklep internetowy odniósł sukces?
Zakupy coraz częściej przenoszą się do sieci. Nie dziwi więc, że przedsiębiorcy zamiast na sklepy stacjonarne stawiają na internetowe. Ich […]
Transport a spedycja – różnice i podobieństwa
Czym jest transport? Transportem nazywa się przemieszczanie ludzi oraz dóbr materialnych (ładunków) w przestrzeni, wykorzystując przy tym odpowiednie środki transportu. […]