Jak skutecznie zabezpieczyć przesyłkę przed uszkodzeniem?

Dbanie o bezpieczeństwo w przypadku zawartości przesyłek kurierskich jest dla większości firm transportowych priorytetem. Jest to bowiem jeden z istotnych elementów budowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. Właściwe zabezpieczenie paczki jest ważne przede wszystkim dlatego, że w trakcie przewożenia jest ona niejednokrotnie przeładowywana czy zrzucana z podajnika (np. w sortowni), a także obija się o inne paczki znajdujące się na pace pojazdu.

Stosuj się do kilku prostych zasad

Aby właściwie zapakować i zabezpieczyć towar przeznaczony do wysyłki, należy w pierwszej kolejności wybrać odpowiednie pakowanie. Najczęściej jest to zwykłe pudełko z tzw. tektury falistej, które charakteryzuje się sporą wytrzymałością i do przewozu standardowych przedmiotów w zupełności wystarczy.

Oczywiście w sytuacji, gdy chcemy wysłać coś nietypowego, np. meble albo urządzenia rolnicze, musimy zastosować zupełnie inne zabezpieczenia. Jeśli chodzi np. o przesyłki kurierskie w Opolu, funkcjonujące tutaj firmy dysponują wszelkimi możliwymi rodzajami opakowań przeznaczonych do towarów o różnej wielkości czy kształtach.

Kolejnym etapem zabezpieczania przesyłki jest wypełnienie wszystkich pustych przestrzeni wokół danego przedmiotu folią bąbelkową, styropianem lub innym wypełniaczem w taki sposób, aby nie przemieszczał się on w środku opakowania. Warto pamiętać, że takie wypełnienie musi wyścielać karton na maksimum 5 cm od jego ściany i zawartości.

Na zakończenie procesu pakowania trzeba jeszcze dokładnie okleić całą paczkę taśmą klejącą i przykleić na zewnątrz list przewozowy. Zgodnie z opisanymi zasadami zabezpiecza się wszystkie przesyłki kurierskie w Łodzi.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 − 2 =