Środki czystości – jakie są rodzaje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele rodzajów specyfików określanych jako profesjonalne środki czystości, ale wszystkie są przeznaczone do jednego – czyszczenia. Istnieją takie, które są specjalnie przeznaczone do różnych powierzchni, ale większość może być stosowana na wszystkich.

Do najczęstszych rodzajów środków czyszczących należą:

Uniwersalne środki czyszczące 

Są one najlepiej stosowane do czyszczenia powierzchni bez szczególnego problemu. Są skuteczne w usuwaniu brudu z podłóg, płytek i innych twardych powierzchni. Mogą być również używane do czyszczenia ścian i sufitów.

Detergenty 

Są to najbardziej popularne rodzaje środków czyszczących i są wykonane z substancji powierzchniowo czynnych (budulców detergentów) i wody. Środki powierzchniowo czynne zmniejszają napięcie powierzchniowe między cieczami i ciałami stałymi, dzięki czemu można je zmyć. Woda pomaga rozpuścić brud lub plamę, dzięki czemu można ją usunąć.

Wybielacz 

Jest to silny środek utleniający, który usuwa plamy poprzez rozbicie ich wiązań chemicznych. Często występuje w postaci płynnej, ale może być również dodawany do innych środków czyszczących jako składnik. Wybielacz może nie być odpowiedni do stosowania na niektórych materiałach, takich jak drewno czy skóra.

Środki dezynfekujące 

Zawierają silne substancje chemiczne, takie jak wybielacz chlorowy lub czwartorzędowe związki amoniowe, które zabijają bakterie i inne zarazki w momencie kontaktu, nie pozostawiając żadnych pozostałości. Powinny być stosowane tylko na twardych powierzchniach, takich jak płytki, zlewy i podłogi, ponieważ mogą odbarwić miękkie meble, jeśli pozostawią je na noc lub pozwolą im wyschnąć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kasetony czy neony ledowe- jaką reklamę wybrać?
Kasetony czy neony ledowe- jaką reklamę wybrać?
Jeżeli chcemy wyróżnić jakoś własny sklep lub punkt z otoczenia, należy wiedzieć, czy zdecydować się na tablicę reklamową LED, czy […]
Otwierasz biznes? Sprawdź, jak efektywnie go zareklamować
Otwierasz biznes? Sprawdź, jak efektywnie go zareklamować
Własny biznes to często nie lada wyzwanie, a zakładając go trzeba najpierw zastanowić nad kilkoma kluczowymi sprawami. Dobrze jest też […]
Jak urządzić stylowe biuro?
Atrakcyjne wizualnie biuro to przestrzeń łącząca ze sobą ergonomiczne metody aranżacji wraz z tymi funkcjonalnymi. Miejsce pracy, z racji na […]