O których witaminach warto pamiętać przy tworzeniu jadłospisu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tworzenie codziennego jadłospisu wydaje się być dość prostym zadaniem. Jednak jeśli chcemy, aby dania były zdrowe, urozmaicone i smaczne, a jednocześnie szybkie w przygotowaniu, może okazać się, że zadanie jest znacznie trudniejsze. Zwłaszcza gdy chcemy, aby przygotowanie menu nie nadwyrężyło naszego budżetu.

O tych witaminach trzeba pamiętać

Jedną z ważniejszych witamin dla naszego organizmu jest witamina C, która jest kluczowa zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy musimy szczególnie zadbać o odporność. Witaminę C znajdziemy przede wszystkim w warzywach i owocach. Najlepiej jest wybierać opcje sezonowe. Jeśli zimą mamy do nich ograniczony dostęp, warto wybierać owoce cytrusowe.
Tworząc jadłospis, nie możemy zapomnieć o bardzo ważnej witaminie E. Odpowiada ona za wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz współtworzą erytrocyty. Jeśli chcemy uzupełnić witaminę E, jedzmy więcej kapusty, orzechów oraz masła.

Układ nerwowy nie będzie działał właściwie, gdy zapomnimy o odpowiedniej dawce witaminy B1. Dzięki niej ułatwiony zostaje proces gojenia ran, a ból związany z różnymi dolegliwościami jest mniej odczuwalny. W uzupełnieniu poziomu ej witaminy szukajmy produktów, w których znajdują się jaja oraz drożdże. Dobrym pomysłem jest spożywanie suszonych owoców oraz pestek słonecznika.

Niezwykle ważne są również pozostałe witaminy z grupy B. To dzięki nim nasz organizm działa sprawnie i jesteśmy zabezpieczeni przed różnego rodzaju schorzeniami i problemami zdrowotnymi. Jeśli chcemy zachować zdrowie na długo przyda nam się również biotyna Swanson.

Artykuł powstał we współpracy z Swanson Polska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Elegancja w sypialni – postaw na drewno!
Chcąc stworzyć elegancką sypialnię, na pewno warto sięgnąć po wyposażenie z drewna. Można w ten sposób zaaranżować pokój w stylu […]
Dom na wsi czy na obrzeżach miasta?
Dom na wsi czy na obrzeżach miasta?
Zamieszkanie na wsi to często niezrealizowane marzenie wielu ludzi, którego spełnienie odpuszczają jednak ci, dla których ostatecznie pragmatyzm wygrywa z […]
Jakie kroki należy podjąć w celu pozbycia się pcheł z domu?
Jakie kroki należy podjąć w celu pozbycia się pcheł z domu?
Pozbycie się pcheł to trudne zadanie. Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie źródła infestacji. Sprawdź, czy Twoje zwierzę nie ma pcheł Jeśli […]