Sprzęty przydatne w pracach na wysokości

Wykonując rozmaite prace na wysokościach, nierzadko potrzebujemy do tego specjalistycznego sprzętu. Na przykład ścinanie wysokiego drzewa, dostając się na górę po jego własnym pniu, mogłoby być bardzo niebezpieczne. Podobnie jak malowanie rynien czy elewacji wysokich budynków. Maszyną, która najbardziej kojarzy się wszystkim z pracami na wysokościach, jest dźwig. Te jednak dzielą się na wiele różnych pojazdów, a także urządzeń instalowanych stacjonarnie (np. dźwig stosowany na budowie). Występują również inne rodzaje maszyn, które są nieco mniej znane, jednak również znacznie ułatwiają pracę, a także czynią ją bezpieczniejszą.

Dźwig do niewielkich prac

Jeżeli potrzebne jest na przykład przycięcie gałęzi wysokiego drzewa, albo naprawa uszkodzonej elewacji domu, to nie ma konieczności wynajmowania do tego celu ogromnego dźwigu stacjonarnego. Tutaj doskonale sprawdzą się tzw. mini żurawie. Są to maszyny zabudowane na podwoziu samochodu dostawczego lub ciężarowego. Są bardzo często wykorzystywane przez między innymi energetyków. Mini żurawie w Szczecinie można wynająć w bardzo wielu firmach, które specjalizują się w wynajmie sprzętu do pracy na wysokościach.

Podesty i zwyżki platformowe

Równie dobrze mogą sprawdzić się specjalne podesty i zwyżki, które działają na zasadzie nożycowej. Pod platformą znajdują się ramiona, które przy opuszczaniu składają się w charakterystyczny sposób, przypominający literę „Z”. Dzięki temu maszyna taka zajmuje bardzo mało miejsca i łatwo ją transportować, a jednocześnie podnosi się całkiem wysoko. Pozwala to na wykonywanie prac między innymi przy elewacjach, dachach, liniach energetycznych czy przycinaniu drzew.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + cztery =