Na kłopoty kancelaria, czyli krótko o tym, jak prawnik pomoże przedsiębiorcy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie firmy bardzo często rodzi przeróżne problemy. Zaczynają się one właściwie już przed zarejestrowaniem firmy. W wielu przypadkach można ich uniknąć lub przejść przez nie w sposób bezbolesny, ale trzeba sięgnąć po pomoc. Taką pomocą służą profesjonalne kancelarie prawne.

Problemy z płatnościami

Podczas działalności gospodarczej często pojawiają się one pojawiają. Kontrahenci z różnych powodów nie płacą za faktury w terminie. Niekiedy opóźnienia płatności są znaczne, a to rodzi już poważne problemy dla przedsiębiorcy, bo trzeba płacić podatki i inne należności. Właśnie niezapłacone w terminie faktury są bardzo często początkiem zadłużenia przedsiębiorcy.

Samodzielne wyjście z długów bywa bardzo trudne. Może jednak w tym pomóc firma oddłużająca. Bardzo często taką usługę oferują dobre kancelarie prawne. Pomogą one ocenić wysokość długu oraz prognozę przyszłych dochodów. W oparciu o te dane stwierdzą, jaka jest zdolność do spłacenia długu i jakie rozwiązanie będzie najlepsze.

Jak oddłużyć firmę?

Jest skomplikowanym procesem. W zależności od sytuacji, kancelaria będzie proponowała proces redukcji długów przez ich restrukturyzację lub prawne umorzenie długów. Jakie konkretnie działania można podjąć, można sprawdzić np. na stronie https://kancelariad2dgroup.pl/obsluga-prawna/poznan/. Wśród proponowanych działań są m.in. układy z wierzycielami, ale i upadłość konsumencka.

Zastanawiając się nad pomocą kancelarii prawnej przy oddłużaniu, należy pamiętać, że nie kancelaria nie spłaci długu za wierzyciela. Może jedynie doradzić, w jaki sposób postępować i pomóc w przeprowadzeniu proponowanych procesów. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak ułatwić pracę kadr i księgowości w dużej korporacji?
Jak ułatwić pracę kadr i księgowości w dużej korporacji?
Działy kadr i księgowości odgrywają niezwykle istotną rolę w każdej korporacji. To, w jaki sposób wykonują one swoje obowiązki, ma […]
Na co zwrócić przy wyborze mebli kuchennych?
Na co zwrócić przy wyborze mebli kuchennych?
Każde pomieszczenie w domu ma inną specyfikę, co skłania do zastosowania różnych rozwiązań – adekwatnie do potrzeb użytkowników oraz rodzaju […]
Problem blizn pooperacyjnych
Problem blizn pooperacyjnych
Blizna jest znamieniem, które wiąże się z procesem gojenia się skóry. Blizny uważa się za coś nieestetycznego, a więc i […]