Marzy Ci się luksusowa łazienka? Sprawdź jak możesz ją mieć w kilku krokach

Marzy Ci się luksusowa łazienka? Sprawdź jak możesz ją mieć w kilku krokach. Wystarczy dobry plan, dlatego prezentujemy wskazówki, jak stworzyć luksusową aranżację łazienki.

 1. Krok 1. Kolory w luksusowej łazience
  Podstawą, w oparciu o którą możliwe będzie spójne skomponowanie luksusowego wnętrza łazienki, jest wybór kolorów. Najlepiej w łazienkowych wnętrzach w stylu nowoczesnym, glamour czy innym luksusowym designie sprawdzą się kolor takie jak biel, czerń i złoto. W aktualne trendy wpisują się zwłaszcza złote lub czarne baterie prysznicowe czy umywalkowe, także w wersji retro.
 2. Krok 2. Elementy wyposażenia wnętrz
  Elegancji i luksusu dodają proste formy. W luksusowej łazience nie powinno zabraknąć wygodnej i stylowej wanny. Takie są wanny okrągłe. Możemy wybrać spośród wanien wolnostojących lub zdecydować się na zabudowę. Wanny okrągłe docenią zwłaszcza osoby, które uwielbiają spędzać romantyczne wieczory z książką i winem, zanurzając się w kąpieli z pianą. Warto pomyśleć o półkach w pobliżu wanny. W luksusowej łazience powinien znaleźć się także prysznic. Niskie brodziki w kształcie prostokąta łatwo dopasować zarówno do małych, jak i dużych łazienek. Zapewniają one ponadczasowy wygląd.
 3. Krok 3. Materiały wykończeniowe
  W dzisiejszych czasach łazienki mogą przypominać prawdziwe salony kąpielowe. Wystarczy zastosować materiały takie jak marmur. Można pokusić się o blat z marmuru, umywalkę czy też kafle. To drogie rozwiązania, ale często imitacje tego materiału są równie atrakcyjne dla oka, a z pewnością nie nadszarpną mocno budżetu.
 4. Krok 4. Oświetlenie
  Za nastrój i luksusowy wygląd w łazience odpowiada także dobrze dobrane oświetlenie. Najlepiej wybierać ledowe oświetlania, które można stosować na przykład wokół owalnej wanny, pod szafkami czy wokół lustra.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 4 =