Jak zaplanować rozmieszczenie lamp we wnętrzu naszego domu?

Wybór lampy ma znaczenie

Lampa jest bardzo ważnym elementem w domu. Wpływa ona nie tylko na rozkład światła i ogólny wygląd wnętrza, ale także na jego nastrój i atmosferę. Możemy wybierać spośród szerokiej gamy opraw oświetleniowych, takich jak lampy sufitowe, kinkiety, lampy stołowe czy lampy podłogowe. Spośród wymienionych można znaleźć takie, które oczaruje nas i zmieni oblicze naszego domu. Do takich należy bez wątpienia oświetlenie wiszące prezentowane m.in. pod adresem https://www.tomix.pl/pol_m_Lampy-wewnetrzne_Lampy-Wiszace_Rodzaj_Lampy-Wiszace-Kule-803.html.

Oświetlenie w pomieszczeniu

Oświetlenie potrafi całkowicie zmienić atmosferę danego wnętrza. Dlatego warto zwracać uwagę na to, jakie lampy wybieramy i gdzie je umieszczamy. Oświetlenie odpowiada za tworzenie nastroju, dodawanie ciepła oraz rozjaśnianie ciemnych kątów i pomieszczeń. Dzięki temu możemy wygodniej pracować lub odpoczywać.

Jak powinno być rozmieszczone oświetlenie?

Najprostszym sposobem na określenie, ile światła powinno być w danym pomieszczeniu, jest wzięcie pod uwagę jego faktycznego przeznaczenia. Więcej światła potrzebujemy przecież w kuchni, a mniej w sypialni czy łazience. Ilość światła powinna być dostosowana nie tylko do zadania, które będzie się tam wykonywać, ale także do naszych aktualnych potrzeb. Ponadto warto wziąć pod uwagę, że nasza wrażliwość na światło zmienia się wraz z wiekiem. Jako dorośli mamy lepszy wzrok niż dzieci czy seniorzy.

Warto też pamiętać, że każde pomieszczenie może wymagać innego rodzaju źródeł światła i ich rozmieszczenia – na przykład lamp zadaniowych do pracy lub czytania, źródeł światła zewnętrznego do oświetlenia ogólnego oraz oświetlenia akcentującego do dekoracji. To ostatnie pozwala wyeksponować konkretne elementy, takie jak obraz czy szafka RTV.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 10 =