Kuchnia z drzwiami czy otwarta

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Otwarta kuchnia połączona z salonem to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Kiedyś bardzo rzadko widywana kuchnia otwarta, dziś nie jest niczym niezwykłym.

Jakie są wady otwartej kuchni?

Wybierając kuchnię otwartą musimy się liczyć z tym, że podczas gotowania aromatycznych dań ich zapach będzie unosił się w salonie. Ponadto z pokoju będziemy widzieć brudne naczynia, które mogą mocno razić mieszkańców oraz gości. Może być to powód, dla którego będziemy musieli szybko zająć się sprzątaniem po każdym gotowaniu.

Jakie są zalety otwartej kuchni?

Otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie jeśli lubimy urządzać różnego rodzaju przyjęcia połączone z gotowaniem. Dodatkowym plusem jest to, że nie musimy opuszczać gości w celu przygotowania potraw. Jeśli zapewnimy odpowiednią wentylację intensywne zapachy powinny dość łatwo opuszczać pomieszczenie. Kolejną zaletą jest to, że zawsze mamy blisko do kuchni, aby sięgnąć po przekąskę w trakcie odpoczynku w salonie.

Wybierając kuchnię zamkniętą nie musimy przejmować się zbytnio tym, że kogoś razi widok nieumytych na bieżąco naczyń. Oprócz tego zawsze możemy zamknąć drzwi i zniwelować zapachy przedostające się do salonu. Jednak osoba gotująca może się poczuć izolowana od reszty domowników lub gości.
Pewnym rozwiązaniem i jednocześnie pogodzeniem obu wariantów są drzwi przesuwne do kuchni. Dzięki nim w każdej chwili jesteśmy w stanie zamienić kuchnię zamkniętą w otwartą i odwrotnie. Takie rozwiązanie jest wybierane bardzo często i z reguły świetnie się sprawdza.

Zobacz inspiracje drzwi przesuwnych oferowane przez sklep Reno Reno na stronie: https://www.reno-reno.pl/sklep/drzwi-lustro-metalowa-rama/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czego nie może zabraknąć na przydomowym placu zabaw?
Czego nie może zabraknąć na przydomowym placu zabaw?
Przydomowy plac zabaw to świetna rozrywka i gwarancja niezapomnianych przygód dla każdego dziecka. Dlatego też coraz więcej osób dysponujących ogródkiem […]
Jak wykonać estetyczne i efektowne wnętrze łazienki?
Jak wykonać estetyczne i efektowne wnętrze łazienki?
Na przestrzeni ostatnich kilku lat mocno zmieniły się trendy, jeśli chodzi o aranżację łazienki. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom stały się nie […]
Jak dobrać odpowiedni strój komunijny dla dziewczynki?
Jak dobrać odpowiedni strój komunijny dla dziewczynki?
Pierwsza Komunia Święta to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu kilkuletniego dziecka przynależącego do wspólnoty chrześcijańskiej. Bardzo ważny jest sam […]