Kuchnia z drzwiami czy otwarta

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Otwarta kuchnia połączona z salonem to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Kiedyś bardzo rzadko widywana kuchnia otwarta, dziś nie jest niczym niezwykłym.

Jakie są wady otwartej kuchni?

Wybierając kuchnię otwartą musimy się liczyć z tym, że podczas gotowania aromatycznych dań ich zapach będzie unosił się w salonie. Ponadto z pokoju będziemy widzieć brudne naczynia, które mogą mocno razić mieszkańców oraz gości. Może być to powód, dla którego będziemy musieli szybko zająć się sprzątaniem po każdym gotowaniu.

Jakie są zalety otwartej kuchni?

Otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie jeśli lubimy urządzać różnego rodzaju przyjęcia połączone z gotowaniem. Dodatkowym plusem jest to, że nie musimy opuszczać gości w celu przygotowania potraw. Jeśli zapewnimy odpowiednią wentylację intensywne zapachy powinny dość łatwo opuszczać pomieszczenie. Kolejną zaletą jest to, że zawsze mamy blisko do kuchni, aby sięgnąć po przekąskę w trakcie odpoczynku w salonie.

Wybierając kuchnię zamkniętą nie musimy przejmować się zbytnio tym, że kogoś razi widok nieumytych na bieżąco naczyń. Oprócz tego zawsze możemy zamknąć drzwi i zniwelować zapachy przedostające się do salonu. Jednak osoba gotująca może się poczuć izolowana od reszty domowników lub gości.
Pewnym rozwiązaniem i jednocześnie pogodzeniem obu wariantów są drzwi przesuwne do kuchni. Dzięki nim w każdej chwili jesteśmy w stanie zamienić kuchnię zamkniętą w otwartą i odwrotnie. Takie rozwiązanie jest wybierane bardzo często i z reguły świetnie się sprawdza.

Zobacz inspiracje drzwi przesuwnych oferowane przez sklep Reno Reno na stronie: https://www.reno-reno.pl/sklep/drzwi-lustro-metalowa-rama/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaką odzież zabrać w góry?
Wyprawa w góry to dla większości niedoświadczonych osób spore wyzwanie. Trzeba bowiem odpowiednio się przygotować, pakując do bagażu wyłącznie te […]
Produkty jakich producentów kupować, by mieć czystą wodę?
Produkty jakich producentów kupować, by mieć czystą wodę?
Mieszkańcy dużych miast raczej nie mają problemów z dostępem do czystej wody z kranu, którą można bez obaw pić. Jednakże […]
Czym się kierować przy wyborze kserokopiarki?
Czym się kierować przy wyborze kserokopiarki?
Jednym z podstawowych urządzeń wykorzystywanych zarówno w biurach, jak i domach prywatnych jest kserokopiarka. Służy ona przede wszystkim do powielania […]