Jak wykonać estetyczne i efektowne wnętrze łazienki?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat mocno zmieniły się trendy, jeśli chodzi o aranżację łazienki. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom stały się nie tylko bardziej estetyczne i efektowne, ale też bardziej funkcjonalne. Jakie dodatki do łazienki sprawią, że będzie wyglądała naprawdę imponująco? 

Nowoczesne prysznice bez brodzika 

W nowoczesnych łazienkach coraz rzadziej korzysta się z wanny. Odchodzi się nawet od brodzików, które zastępowane są przez prosty odpływ w kabinie. Prysznice typu „walk-in” wyglądają bardzo efektownie, a przy okazji są bardzo wygodne. Wszystko dzięki prostszemu wejściu. Drzwi do kabiny prysznicowej wykonane są zazwyczaj ze szkła, co nadaje łazience nowoczesnego stylu. Rozwiązanie tego rodzaju sprawdza się zarówno w ciemnych, jak i jasnych łazienkach. 

Aktywne szkło 

W nowoczesnej łazience często sprawdza się też aktywne szkło. Pod wpływem prądu elektrycznego może zmienić matową postać na przezroczystą. Zapewnia to wysoką przepuszczalność świetlną. Wystarczy nacisnąć przycisk i szkło znowu będzie nieprzezroczyste. Dzięki temu łazienka może stale zmieniać swój wygląd (za sprawą np. stopnia oświetlenia na zewnątrz), przez co nie zanudzi prędko mieszkańców i gości. Dzięki aktywnemu szkłu można także kontrolować stopień swojej prywatności. 

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + jeden =