Jakie zasłony wybrać do kuchni?

W przypadku aranżacji wnętrz ważną rolę odgrywają również dodatki. To one sprawiają, że wnętrze jest przytulne, słoneczne i miłe. Najtrudniej jednak wybrać ozdoby do kuchni, ponieważ obowiązkowe rzeczy gospodarstwa domowego, często zabierają wiele miejsca. Każda kobieta z pewnością zgodzi się ze stwierdzeniem, że kuchnia bez okna, to jak salon bez sofy, dlatego warto również zadbać o to, aby okno w sercu naszego domu, było jego ozdobą. Zatem jakie zasłony wybrać do kuchni? Na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w naszym krótkim poradniku.

JAKIE ZASŁONY WYBRAĆ DO KUCHNI?

  1. Kuchnia połączona z salonem

    Coraz częściej, szczególnie w mieszkaniach o małej powierzchni, dobrym rozwiązaniem staje się połączenie salonu z kuchnią. Często kanapa w salonie, stanowi również miejsce noclegowe dla gości, dlatego warto wybrać takie zasłony, które wieczorem lub wczesnym rankiem, stłumią wiązki światła. Można rozważyć również firany robione na wymiar, które z pewnością stanowią dodatkową wartość estetyczną.

  2. Kuchnia o małym metrażu

    Jeżeli w naszym mieszkaniu kuchnia jest na tyle mała, że ciężko zmieścić w niej niezbędne rzeczy, warto rozważyć krótkie ozdobne firanki. Okno bez żadnej osłony przed słońcem, czy sąsiadami może powodować uczucie dyskomfortu podczas codziennych czynności. Szczególnie wieczorem, gdy przy zaświeconym świetle wszystko widać.

    Warto dobrać zasłony kuchenne zgodne z jej wystrojem. W zestawieniu z kolorem ścian mogą stanowić ciekawe połączenie, które ożywi każde wnętrze.

Jeden Komentarz

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =