Jaką skrzynkę na listy zamontować przed domem?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem każdy dom lub mieszkanie powinien posiadać skrzynkę na listy. Należy umieścić ją w widocznym i łatwo dostępnym dla listonosza miejscu. W wyspecjalizowanych w tej dziedzinie sklepach znajdziemy różne rodzaje skrzynek na listy. Którą wybrać? Czym kierować się podczas podejmowania decyzji?

Praktyczna i dekoracyjna

Podstawową kwestią, którą powinniśmy wziąć pod uwagę podczas dokonywania wyboru skrzynki na listy jest jej praktyczna strona. Powinna być ona wykonana z trwałego i odpornego na czynniki zewnętrzne materiału. Należy pamiętać, że skrzynka zazwyczaj umieszczana jest w pobliżu wejścia do domu, które często jest miejscem nieosłoniętym. Padający deszcz, śnieg czy zmienne temperatury nie mogą jej zaszkodzić. Eleganckie i praktyczne skrzynki na listy dostępne są na https://www.sparta.com.pl/pl/skrzynki-na-listy-galanteria. Znajdziemy tu zarówno klasyczne metalowe skrzynki, które od lat cieszą się ogromną popularnością jak i bardziej ekstrawaganckie wzory wpisujące się w nowoczesne aranżacje. 

Skrzynka na listy zazwyczaj umieszczana jest na bramie wjazdowej lub w pobliżu wejścia do domu. Tym samym stanowi jedną z jego wizytówek. Skrzynka na listy powinna być praktyczna, jednak jej estetyczna strona jest równie ważna. Większość skrzynek spotykanych w polskich domach to blaszane skrzynki w stonowanych kolorach. Zazwyczaj w odcieniach brązu czerni lub granatu. Część z nich ozdobiona jest złotym emblematem poczty lub wygrawerowanym napisem listy. Warte uwagi są skrzynki, które poza miejscem na listy posiadają osobną przegrodę na ulotki i gazety. To praktyczna funkcja, ułatwiająca ich wyjmowanie.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =