Jaki krem BB najlepiej stosować?

Na stronach internetowych czy w sklepach, można spotkać duży przekrój kremów BB. Ale właściwie czym jest krem BB? Krem ten to lekka formuła preparatu posiadającego odcień tonujący skórę.  To kosmetyki, które oprócz funkcji pielęgnującej mają dodatkowo ukryć niewielkie niedoskonałości. Można spotkać kremy BB, inaczej blemish balm, w kolorach od delikatnej zieleni, która ma zakryć stany zapalne skóry i naczynia krwionośne, przez różowe nadające zdrowy odcień skórze poszarzałej, zmęczonej czy dojrzałej, jak i te najczęściej wybierane czyli kremy BB z podkładem, nadające odcień od jasnej porcelany po ciemny brąz. Preparaty te w swoim założeniu mają jedynie delikatnie nadawać koloryt, a nie ukrywać niedoskonałości. Jednakże jest bardzo wygodnym i przydatnym produktem na lato i wakacyjne wyjazdy.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając krem BB?

Najważniejszy zdecydowanie jest odcień preparatu. Niektóre z nich mogą tworzyć niechciany pomarańczowy odcień, dlatego warto jest sprawdzić i przetestować dany produkt. Następnym bardzo ważnym czynnikiem jest również filtr SPF. Jeśli nie stosujemy kremu z filtrem SPF pod krem BB, warto jest wybrać ten który posiada w sobie filtr SPF powyżej SPF 30. Cena często decyduje o wyborze danego produktu i jego zakupie.

Na stronach takich przedstawicieli na rynku kosmetyków jak Drogeria Pigment możemy nabyć krem BB już od 7 złotych! Na witrynie danej firmy można znaleźć również odpowiedniki kremów BB z wcześniej wspomnianym SPF, kultowe polecane produkty jak krem Missha, M Perfect Cover BB, kremy marki Skin79, czy naturalne kosmetyki od Vianka czy Resibo.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =