Kolor sukni wieczorowych – jak dopasować go do okazji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poszczególne okazje wymagają założenia stosownego stroju. U mężczyzn jest to zwykle garnitur, natomiast wśród pań prym wiodą suknie wieczorowe. Zależnie od sytuacji należy dobrać nie tylko właściwy krój takiej kreacji, ale również określony kolor. Czym kierować się w tym względzie?

Biel

Choć biel wydaje się stosunkowo neutralna to w kontekście ubioru stwarza często nie lada problem. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że sukienki na wesele nie mogą być białe, gdyż prawdopodobnie taka będzie suknia Panny Młodej, a to ona powinna być tego dnia w centrum uwagi. Ten kolor będzie natomiast odpowiedni na przyjęcia o wczesnych godzinach, odbywające się przy naturalnym świetle. Z reguły jednak lepiej sprawdzają się odcienie bardziej kremowe. 

Czerń

Najbardziej uniwersalny wariant, który jest odpowiedni właściwie na każdą okazję z wyjątkiem wesela. Dobrze sprawdzą się na wystawnych przyjęciach, jak i wydarzeniach o charakterze firmowym. Z tego względu taka kreacja powinna się znaleźć w szafie każdej kobiety. Przyda się zawsze wtedy, gdy potrzebny jest elegancki strój, a wcześniej nie udało się znaleźć specjalnej sukni na dane wydarzenie. 

Inne warianty

Wśród popularnych odcieni względem strojów wieczorowych znajdują się granat oraz czerwień. Te kolory zawsze robią dobre wrażenie i królują jeśli chodzi o sukienki na sylwestra, gdy większość kobiet chce wyglądać bardziej przebojowo. Dla bardzo odważnych osób dobrym pomysłem są również złote i srebrne kreacje. Stosunkowo bezpiecznym wyborem jest natomiast żółty, zwłaszcza, gdy chodzi o rodzinne przyjęcia czy śluby. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Chorizo – co to jest? Jakie dania można z tego przygotować?
Chorizo – co to jest? Jakie dania można z tego przygotować?
Kuchnia hiszpańska to jedna z popularniejszych kuchni świata. Obfituje ona w owoce morza, ale również w różnego rodzaju wyroby mięsne, […]
Czy dodatki do stylizacji mają znaczenie?
Czy dodatki do stylizacji mają znaczenie?
Bez względu na to czy ma być to strój codzienny, służbowy czy elegancki – dla całokształtu ważny jest każdy detal. […]
Jakie rodzaje urządzeń spawalniczych są wykorzystywane w różnych branżach?
Jakie rodzaje urządzeń spawalniczych są wykorzystywane w różnych branżach?
Spawanie to czynność polegająca na łączeniu dwóch kawałków metalu lub innego materiału w jeden element. Łączy to kawałki w sposób […]