Czy panele w kuchni to dobry pomysł?

Aby podłoga w kuchni była ładna, praktyczna i funkcjonalna powinna być wykonana z odpowiednich materiałów. Najczęściej wykorzystywanym materiałem są płytki ceramiczne, które są efektowne, trwałe i łatwe w czyszczeniu. Okazuje się jednak, że coraz więcej osób decyduje się na montaż w kuchni paneli połogowych. Warto więc przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu i sprawdzić, czy panele w kuchni to dobry pomysł?

Podstawową zaletą paneli podłogowych jest ich cena oraz łatwość montażu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które przy odrobinie zdolności manualnych oraz wprawy można założyć samemu. Decydując się panele podłogowe do kuchni należy jednak pamiętać, że nie wszystkie będą nadawać się do tego pomieszczenia. Do kuchni powinno się wybierać jedynie produkty o klasie ścieralności AC3 bądź AC4. Chodzi o to, by panele zbyt szybko nie uległy zniszczeniu i nie straciły swego początkowego wyglądu. Osoby przygotowujące posiłki w kuchni często poruszają się wzdłuż blatów. Wybór paneli o gorszej klasie ścieralności sprawi, że miejsca częściej użytkowane bardzo szybko zostaną wytarte. Kolejnym istotnym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę wybierając panele do kuchni jest klasa użyteczności. Najlepiej kupować produkty oznaczone cyfrą 23, które mogą być wykorzystywane w domu, w miejscach o dużej intensywności. W związku z tym, że kuchnia to miejsce o podwyższonej wilgotności, panele kuchenne powinny posiadać impregnowany rdzeń, zapewniający dodatkową ochronę przed wodą. Przeciwnicy paneli podłogowych w kuchni uważają, że przyciągają one kurz i w związku z tym szybko się brudzą. Problem ten można rozwiązać wybierając modele z powłoką antystatyczną lub wybierając wzór, na którym kurz i brud nie będą widoczne. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się panele dąb sonoma, na których nie widać zanieczyszczeń. Dodatkowo, efektowny wygląd tych paneli sprawia, że znakomicie sprawdzają się w nowoczesnej kuchni.

Podsumowując, można stwierdzić, że panele podłogowe w kuchni to dobry pomysł pod warunkiem doboru odpowiednich produktów, dostosowanych do tego wnętrza. Wysokiej jakości panele mają podobne właściwości co płytki ceramiczne, lecz mają tę przewagę, że skutecznie ocieplają pomieszczenia.

Jeden Komentarz

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − piętnaście =