Jak przygotować wytworną kolację dla rodziny?

Uroczyste spotkania rodzinne dla jednych są powodem do radości, dla innych – do zmartwień. Tych ostatnich najczęściej stresuje sprostanie oczekiwaniom zaproszonych gości. Boimy się, że przygotowane przez nas dania nie przypadną im do smaku. Chcemy, by nasze kulinarne wysiłki zostały docenione. Aby tak się stało, wystarczy zachować spokój i trzymać się kilku zasad. Oto jak przygotować wytworną kolację dla rodziny.

Gdzie kucharek sześć…

Najważniejszy etap uroczystej kolacji ma miejsce jeszcze przed jej rozpoczęciem. Mowa oczywiście o gotowaniu. Aby mieć pewność, że wybrane potrawy będą idealne, nie podejmujmy niepotrzebnego ryzyka. Do menu wybierzmy posiłki, które już znamy i wiemy jak je przygotować. Jeżeli planujemy zaserwować coś nowego, przećwiczmy przepis na kilka dni przed spotkaniem. Dania gotujmy w sprawdzonych już naczyniach. Na pewno nie zawiodą nas garnki indukcyjne. Pamiętajmy, aby postępować zgodnie z załączoną do nich instrukcją. Nie zapominajmy, że im mniej osób w kuchni, tym lepiej. Chaos wprowadzi tylko niepotrzebny zamęt.

Prezentacja potraw

Kolejna niezwykle ważna kwestia to odpowiednia prezentacja stołu oraz samych potraw. Na specjalne okazje możemy zakupić nowe dekoracje, na przykład w tym sklepie internetowym: https://wenahome.pl/32-dekoracje-stolu. Tak samo jak w kuchni, tak i na stole nie może panować chaos. Dlatego zadbajmy o to, aby wybrane akcesoria pasowały do siebie stylem oraz aby ich liczba była przemyślana. Rozmiar talerzy dobieramy natomiast do wielkości dania. Same potrawy powinny być kolorowe i zachęcać do natychmiastowego zjedzenia.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × cztery =