Jak uregulować kwestię opieki nad dziećmi po rozwodzie?

Życie pełne jest nieprzewidywalnych zdarzeń. Z biegiem czasu mogą rozejść się ścieżki nawet tych osób, które były sobie niezwykle bliskie. Wstępując w związek małżeński wierzymy, że spotkaliśmy człowieka, z którym spędzimy resztę swoich dni. Niestety, nie zawsze przyszłość układa się w tak kolorowych barwach. Bardzo często rozstanie jest jedynym sposobem na to, by odzyskać spokój ducha i podarować sobie szansę na odnalezienie prawdziwego szczęścia. W świetle prawa niezbędny jest do tego rozwód. To procedura, którą trzeba przejść, aby zgodnie z przepisami zakończyć małżeństwo i dokonać podziału majątku a także uregulować wiele innych kwestii. Jedną z najważniejszych z nich jest ustalenie opieki nad dziećmi, jeśli je posiadamy.

W trosce o dobro najbliższych

Gdy rozstajemy się w pokojowych nastrojach, podział opieki nad potomstwem nie powinien stanowić problemu. Najlepiej dokonać ustaleń między sobą, wypracowując w ten sposób satysfakcjonujący dla każdej ze stron kompromis. Następnie należy sporządzić pisemne porozumienie dotyczące sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej i formy utrzymywania kontaktów z dziećmi po rozwodzie. Sąd zapoznaje się z dokumentem i bada, czy zaproponowane przez małżeństwo rozwiązanie będzie właściwe dla dobra dziecka.

Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie zdecydować się na wspólną wersję, o sposobach sprawowania władzy rodzicielskiej zadecyduje sąd. Może on powierzyć ją obojgu rodzicom, jednemu z nich, drugiemu ją ograniczając, lub całkowicie pozbawić opieki nad dziećmi. Warto więc stosownie przygotować się do sprawy, korzystając z profesjonalnej pomocy adwokata. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie https://www.adwokat-lisicki.pl/.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + sześć =