3 powody, dla których warto odwiedzić Barcelonę

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Barcelona: miasto sztuki, architektury i… najlepszych plaż na świecie! Co zobaczyć podczas krótkiego pobytu w stolicy Katalonii? Niezależnie od tego czy interesuje nas sztuka, czy dobra zabawa, warto dobrze zaplanować sobie wycieczkę. Jeśli wybraliśmy podróż autokarem powinniśmy nastawić się na długą i dość meczącą podróż. Lepiej zdecydować się więc na lot samolotem. Chociaż lotniska są oddalone od centrum, to przy wyborze odpowiedniego przewoźnika nie będziemy mieć powodów do narzekania. Dla przykładu: jeżeli jedziemy do Barcelony dojazd do Barcelony z Reus odbywa się w wygodnych busach, dzięki którym szybko znajdziemy się w naszym hotelu.

Po pierwsze: Gaudi

Nie da się ukryć, że dzieła tego niezwykłego architekta to prawdziwy magnes na spragnionych wrażeń turystów. Zwłaszcza słynna świątynia Sagrada Família (budowana od 1882 roku) przyciąga tysiące zwiedzających. Oczywiście to nie jedyna praca tego wybitnego twórcy. Warto zobaczyć również budynek Casa Milà, który wygląda jak wyrzeźbiony w skale lub wybrać się do fantastycznego parku Güell.

Po drugie: gotyk

Mało kto zdaje sobie sprawę, że na terenie Barcelony zachowało się wiele budowli pamiętających jeszcze hiszpańskie średniowiecze. Warto wspomnieć chociażby o słynnej katedrze katedrze św. Eulalii, która stała się inspiracją dla znanego w Polsce pisarza Ildefonsa Falconesa. Można odwiedzić również kościół Santa Maria del Pi i kościół Santa Maria del Mar. Przetrwały także gotyckie przykłady architektury świeckiej, jak chociażby Palau Reial Major (nazywany również Pałacem Królewskim). Takich zabytków jest w Barcelonie naprawdę sporo. Zamiast kluczyć i błądzić po mieście lepiej zdecydować się na wycieczkę busem, dzięki której poznamy najważniejsze atrakcje miasta w krótkim czasie. Jej opis można znaleźć na https://transport-barcelona.pl/busem-po-barcelonie/.

Po trzecie: plaże

Plaże w Barcelonie cieszą się niesłabnącą popularnością wśród turystów do lat. Zwłaszcza największa z nich, licząca ponad cztery kilometry Barceloneta, przyciąga prawdziwe tłumy. Wiele osób wybiera również na Somorrostro, Llevant czy Mar Bellę. Nic dziwnego, że National Geographic uznał tutejsze plaże za najlepsze na świecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym ogrodzić swoją działkę, aby mieć więcej prywatności?
Minusem działek zarówno miejskich, jak i tych przy domkach jednorodzinnych, jest to, że często są umiejscowione szeregowo – jedna przy […]
Co powinno znaleźć się na stronie internetowej firmy, aby przyciągać uwagę klientów?
Co powinno znaleźć się na stronie internetowej firmy, aby przyciągać uwagę klientów?
Strona internetowa to doskonały sposób na to, aby zdobyć nowych klientów. Powinna być ona zaprojektowana i wykonana w odpowiedni sposób […]
Gadżety, które zdobią i chronią smartfon
Gadżety, które zdobią i chronią smartfon
Smartfon jest jednym z tych urządzeń, które są najbliższe naszemu sercu. W końcu mamy go cały czas przy sobie i […]