Jak kosmetyki wpływają na skórę?

Każdy z nas używa kosmetyków] kilka razy dziennie. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się jak one wpływają na kondycję naszej skóry?

Jak działają kosmetyki?

Kosmetyki mogą spełniać bardzo różne funkcje. Niektóre z nich mają za zadanie oczyszczać naszą skórę inne ją tonizują czy nawilżają. Dlatego bardzo mało prawdopodobne, że jeden kosmetyk rozwiąże wszystkie nasze problemy ze skórą. Najczęściej musimy używać przynajmniej kilku produktów.

Kosmetyki do zadań specjalnych

Na drogeryjnych półkach, czy w internetowych sklepach z kosemtykami np. w Neness.pl znajdziemy produkty do zadań specjalnych, na przykład balsamy do ciała które mają za zadanie chronić naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Inna gama kosmetyków pomoże nam spowolnić procesy starzenia.
Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny… Kosmetyk, który pomógł naszej koleżance niekoniecznie sprawdzi się u nas.

 

Czy kosmetyki naturalne są skuteczne?

Oczywiście, że tak. Nowoczesne kosmetyki naturalne są równie skuteczne co ich syntetyczne odpowiedniki. Dodatkowo są o wiele bardziej przyjazne dla naszej skóry. Zawierają mniej konserwantów czy barwników. Dlatego to dobry wybór dla osób, które borykają się z różnego rodzaju alergiami lub po prostu mają wrażliwą skórę. Musimy jednak pamiętać, że kosmetyki naturalne mają krótszy okres przydatności, dlatego zwracajmy uwagę na datę nadrukowaną na opakowaniu.
Jeżeli zauważymy, że produkt zmienił konsystencję, kolor albo zaczął dziwnie pachnieć to powinniśmy go wyrzucić. Dotyczy to zarówno kosmetyków naturalnych, jak i tych tradycyjnych.

Najwyżjszej jakości kosmetyki w sklepie Neness.pl znajdziesz w okazyjnych cenach.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 20 =