Jak buduje się domy szkieletowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Domy szkieletowe są niezwykle atrakcyjną propozycją dostępną na rynku budowniczym. Niemniej jednak, jak każda technologia posiadają swoje plusy i minusy. Niektórym kojarzą się jeszcze z niestabilnymi konstrukcjami, które mają problemy z utrzymaniem i rozprowadzaniem energii wewnątrz budynku. Nic w tym jednak bardziej mylnego. Na jakie etapy dzieli się ich standardowy proces budowy?

Opłacalne rozwiązanie

Aktualnie, domy szkieletowe z kosztorysem dostępne są w wielu firmach budowlanych. Te rozpisują swoim klientom szczegółowy plan działania wraz z oszacowaniem poszczególnych kosztów. Ogromną zaletą tej technologii jest to, iż może zostać postawiona o każdej porze roku i nawet niesprzyjające warunki atmosferyczne nie są w stanie negatywnie na nią oddziaływać.

Dzieje się tak, gdyż dom szkieletowy powstaje w przeciągu maksymalnie 3 miesięcy, jego konstrukcja jest lekka i łatwa do ułożenia, przez co nie utrudnia pracy robotnikom.

Konstrukcje szkieletowe można łatwo i precyzyjnie zaprojektować (hitem ostatniego okresu jest model energooszczędny). Cienkie ściany takiego budynku wymagają zastosowanie podwójnej izolacji, co pozytywnie wpływa na szybkie nagrzewanie się powierzchni wewnętrznych. Drewno jest podstawą takiego budynku, także wiązary drewniane powinny być zakupione w najwyższej jakości (szczególną uwagę należy zwrócić na niską wilgotność tych materiałów).

Przy konstrukcji ścian nośnych niezbędne jest użycie materiałów izolacyjnych. Z kolei wykończenie ścian odbywa się przy pomocy płyt gipsowo-kartonowych, natomiast ściany działowe są najczęściej nawet o połowę cieńsze od ścian konstrukcyjnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru nagród do turnieju sportowego?
Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru nagród do turnieju sportowego?
Organizując turniej sportowy, trzeba zwrócić uwagę na oferowane nagrody. Nagrody na turniej sportowy powinny być atrakcyjne i zapadające w pamięć. […]
Jak bezpiecznie i ekologicznie przechowywać żywność?
Jak bezpiecznie i ekologicznie przechowywać żywność?
To, jak przechowujemy żywność ma ogromny wpływ na to, jak długo pozostanie ona świeża. Co więcej, przechowywanie żywności w nieodpowiednich […]
Kiedy warto zdecydować się na klimatyzację w pomieszczeniu?
Kiedy warto zdecydować się na klimatyzację w pomieszczeniu?
Klimatyzacja to niezwykle przydatne rozwiązanie w każdym domu czy mieszkaniu. Okazuje się ona wybawieniem zwłaszcza w upalne dni, gdy temperatura […]