Inwestycja w fotowoltaikę – dlaczego warto?

Osobista elektrownia słoneczna to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie tylko chcą zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy, lecz także wnieść swój wkład do ochrony środowiska na świecie. Choć inwestycja w fotowoltaikę zwróci się z nawiązką w ciągu kilku lat, to początkowo wymaga dość dużego wkładu własnego. W jaki sposób podejść do instalacji paneli fotowoltaicznych, aby była ona najmniej bolesna dla portfela?

Czy warto inwestować w fotowoltaikę?

Zastosowanie w domu paneli fotowoltaicznych pozwala na obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej o co najmniej 10%. W dłuższej perspektywie oznacza to znaczącą korzyść finansową. Samo zainstalowanie paneli słonecznych oznacza inwestycję, na którą nie każdego stać. Z tego powodu pomocną dłoń wyciągają do osób zainteresowanych Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz poszczególne gminy. Liczni mieszkańcy terenów przemysłowych i poprzemysłowych starają się o dofinansowanie do paneli słonecznych Śląsk na przykład jest regionem, w którym działania te są szczególnie istotne.

Jakie dofinansowanie można otrzymać?

Na terenie województwa śląskiego można starać się o dofinansowanie w ramach takich programów jak Program “Mój Prąd”, “Energia Plus” oraz Program “Czyste Powietrze”. Dla samorządów śląskich miast niezwykle ważne jest dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych Śląsk bowiem to tereny wciąż przodujące w emisji dwutlenku węgla i zanieczyszczeń. W związku z tym gminy często oferują pomoc finansową w zakresie korzystania z odnawialnych źródeł energii. Wysokość dofinansowania jest zależna od rodzaju wybranego programu oraz od tego, czy stanowi on pożyczkę, czy też pokrywa bezzwrotnie część kosztów.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × jeden =