Na czym polegają hydroizolacje w budownictwie?

Hydroizolacja polega na tym, by uniemożliwić wnikanie wody i wilgoci do elementów konstrukcyjnych budynku. Można ją wykonywać zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak również na zewnątrz budynku – na przykład na balkonach lub tarasach. Dzięki temu mogą one służyć nam bezawaryjnie dużo dłużej, ponieważ woda nie będzie penetrować ich wrażliwej na warunki atmosferyczne konstrukcji wewnętrznej.

Kładziemy hydroizolację

Materiał tworzący barierę dla wody i wilgoci należy nałożyć na zewnętrzne ściany budynku. Zostaje on zaaplikowany jeszcze przed położeniem ocieplenia i tynku. Dzięki temu, nawet jeśli woda będzie w stanie przeniknąć te warstwy, zatrzyma się na materiale hydroizolacyjnym. Jest to bardzo ważne, ponieważ wniknięcie jej dalej wgłąb mogłoby doprowadzić do korozji warstwy zbrojonej, w konsekwencji do powstania pęknięć i przecieków do wnętrza budynku.

Jeżeli jesteśmy w trakcie budowania nowego domu, bardzo ważne jest, byśmy podeszli do tego tematu z należytą uwagą. Znajdźmy najpierw firmę, która wykona dla nas te zadania, wystarczy wyszukać np. „hydroizolacje Nowy Targ” i wybrać jedno z przedsiębiorstw, które ma dobre opinie.

Balkony i tarasy

Należy bardzo uważać szczególnie na powyższe elementy domu. Nie są one w żaden sposób osłonięte przed wodą, która może łatwo zbierać się na ich powierzchni i wnikać wgłąb. Dlatego tam należy położyć nawet kilka warstw materiału hydroizolacyjnego. Zajmuje się tym np. http://kaiser-one.pl/hydroizolacja-tychy/. Inaczej grozi to powstaniem pęknięć, korozją metalowych płyt, które najczęściej stanowią podstawę tarasów oraz balkonów, a nawet poważnymi uszkodzeniami w przyszłości, które mogą być groźne dla bezpieczeństwa (np. zarwanie się balkonu).

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + trzynaście =