Idealna sala konferencyjna – Jaka powinna być?

Jako mówca publiczny wiesz, że pomieszczenie, w którym się znajdujesz, może sprawić, że Twoja prezentacja stanie się lepsza lub gorsza. Jeśli przemawiasz do dużej publiczności i nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby wszyscy mogli zobaczyć Twoje slajdy, lub jeśli sala jest zbyt mała i wszyscy czują się w niej stłoczeni, trudno będzie Ci nawiązać kontakt ze słuchaczami.

Aby upewnić się, że tak się nie stanie, weź pod uwagę poniższe wskazówki podczas rezerwacji kolejnej sali konferencyjnej:

Dużo miejsca

Upewnij się, że przestrzeń jest wystarczająco duża. Powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby wszyscy uczestnicy mogli się widzieć i słyszeć bez wstawania z miejsc. Oznacza to, że jeśli na prezentację przyjdzie 100 osób, powinno być co najmniej 100 krzeseł, na których wszyscy będą mogli usiąść. Jeśli chcesz wynająć duże sale konferencyjne Poznań posiada takich wiele.

Oświetlenie

Rozważ opcje oświetlenia. Jeśli to możliwe, obejrzyj miejsce wcześniej w godzinach dziennych, abyś mógł zobaczyć, jak będzie wyglądać, gdy będzie wypełnione ludźmi i jasnymi światłami włączonymi nad głową. Chcesz, aby wszyscy dobrze się widzieli – nie tylko wtedy, gdy patrzą na wprost, ale także wtedy, gdy rozglądają się po innych uczestnikach (co prawdopodobnie będzie miało miejsce).

Wygłuszenie

W razie potrzeby zapytaj o opcje wygłuszenia. Jeśli w pomieszczeniu słychać hałas ruchu ulicznego na zewnątrz lub odbywającą się w pobliżu budowę, może to mieć wpływ na to, jak dobrze uczestnicy słyszą Twoją prezentację. Jeśli to możliwe, zapytajcie o system nagłośnienia i czy można go ulepszyć. Jeśli musisz przynieść własne głośniki lub sprzęt, upewnij się, że jest to dozwolone.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − trzynaście =