Jak można używać systemu CMMS?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

CMMS (Computerized Maintenance Management System) to zintegrowane oprogramowanie, które pomaga organizacjom zarządzać działaniami związanymi z utrzymaniem ruchu. Jego zadaniem jest redukcja kosztów, zwiększenie wydajności i jakości pracy, poprawa bezpieczeństwa oraz zmniejszenie ryzyka.

Oprogramowanie CMMS jest wykorzystywane jako narzędzie do zarządzania działaniami konserwacyjnymi w organizacjach każdej wielkości. Oprogramowanie CMMS może być używane samodzielnie lub jako część większego systemu ERP. Taki system dostępny jest na stronie https://www.plan9000.net/cmms.html.

Jak można go wykorzystać?

Zarządzanie utrzymaniem ruchu – systemy CMMS pomagają w takich zadaniach, jak konserwacja zapobiegawcza, analiza awarii sprzętu, zarządzanie dokumentacją, kontrola zapasów i inne.

Zarządzanie obiektem – systemy CMMS mogą pomóc w realizacji takich zadań, jak generowanie i śledzenie zleceń roboczych, planowanie zadań konserwacji zapobiegawczej w oparciu o wiek sprzętu lub częstotliwość jego użytkowania, kontrola zapasów części/materiałów przechowywanych w danej lokalizacji, a także inne funkcje specyficzne dla potrzeb zarządzania obiektem.

Zarządzanie usługami – systemy CMMS pomagają w takich zadaniach, jak zarządzanie biletami serwisowymi generowanymi na podstawie zgłoszeń klientów dotyczących prac naprawczych, takich jak wezwania serwisowe lub roszczenia gwarancyjne czy tworzenie raportów dotyczących kosztów pracy na podstawie godzin pracy poświęconych na wykonanie czynności serwisowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kalosze dziecięce – piankowe czy gumowe?
Kalosze dziecięce – piankowe czy gumowe?
Kalosze oferowane przez producentów różnią się od siebie pod kątem sposobu ich użytkowania oraz tego, dla kogo są przeznaczone. W […]
Gdzie kupić wazon ceramiczny i czy warto?
Gdzie kupić wazon ceramiczny i czy warto?
Wazony ceramiczne to przedmioty użytkowe, które od wieków cieszą się popularnością ze względu na swoją elegancję i trwałość. Wykonane są […]
Podróż samolotem – jaką walizkę wybrać?
Podróż samolotem – jaką walizkę wybrać?
Podróż samolotem wiąże się dla wielu nie tylko ze stresem latania, ale również prawidłowym spakowaniem rzeczy. Zapoznanie się z przepisami […]