Co obejmuje obsługa kadrowa firmy?

Przedsiębiorcy zatrudniający w swojej firmie pracowników mogą zdecydować się na outsourcing obsługi kadrowej. Zwykle jest ona świadczona przez doświadczone biura rachunkowe, które poza analizą finansów i współpracą z urzędami, zajmują się także prowadzeniem kadr. Co obejmuje tego typu usługa? Jakie sprawy pracownicze prowadzone są przez zewnętrzną firmę?

Prowadzenie dokumentacji pracowniczej

Decydując się na outsourcing obsługi kadrowej zyskać można kompleksową pomoc w prowadzeniu dokumentacji pracowniczej. Biuro współpracujące z Twoją firmą może zająć się opracowywaniem umów o pracę, gromadzeniem dokumentacji personalnej, czy rozliczaniem umów cywilnoprawnych. To także przygotowywanie pełnego zbioru akt osobowych pracowników, w skład których wchodzą dokumenty gromadzone podczas ubiegania się o pracę, w trakcie zatrudnienia oraz po jego ustaniu. To jednak nie wszystko.

Co jeszcze obejmuje współpraca?

Obsługa kadrowa obejmuje bowiem szereg innych udogodnień dla przedsiębiorcy. Z Twojej głowy zdejmowany jest obowiązek pamiętania o badaniach lekarskich i szkoleniach okresowych dla personelu, gdyż troszczy się o to współpracująca z Tobą firma. Nie musisz także samodzielnie opracowywać listy płac. Oferta biur rachunkowych, m.in. takich jak https://www.infopower.bydgoszcz.pl/ obejmuje także obsługę kart urlopowych pracowników oraz przygotowywanie deklaracji podatkowych. Zewnętrzna firma opracowuje i rozsyła PIT-11 do osób zatrudnionych, a Ty nie musisz się tym zajmować.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 5 =