Co można przygotować za pomocą blendera kuchennego?

Aby przygotować pyszny obiad, nie trzeba być mistrzem kuchni. Obecnie można kupić wiele smacznych półproduktów, które pozwolą nam stworzyć pełnowartościowy i smaczny posiłek. Na rynku jest też wiele narzędzi, które pomagają w przygotowaniu potraw. Bez czego trudno się obyć? Choćby takie sprzęty jak piekarnik, mikrofalówka, mikser czy blender są niezastąpione. Zwłaszcza popularność tego ostatniego urządzenia w ostatnich latach znacząco wzrosła. Dlaczego?

Do czego służy blender kuchenny?

To urządzenie kuchenne jest niezwykle poręczne. Można go używać jako zamiennik miksera, ale w zasadzie ma więcej funkcji. Służy między innymi do miksowania warzyw i owoców, ale też możemy nim rozdrobnić kostki lodu czy większe kawałki pokrojonych produktów spożywczych. Zatem blender kuchenny znajdzie zastosowanie w każdej kuchni, obojętnie czy preferujemy dania nowoczesne, czy też tradycyjne. 

Bardzo często to urządzenie jest używane po prostu do robienia koktajli. Wrzucamy różne składniki, dodajemy wodę, mleko, jogurt czy sok i blendujemy na gładką masę. Świetnie sprawdza się również do miksowania zup warzywnych na tak zwane zupy krem. Jednolita, kremowa konsystencja wygląda bardzo apetycznie i można w niej przemycić różne cenne składniki pochodzące z warzyw, a także dodać do niej grzanki czy inne dodatki smakowe. Dużo osób przygotowuje też własne pasty i paszteciki do chleba, korzystając z blendera. Jest on również narzędziem, dzięki któremu pokruszymy kostki lodu na mniejsze elementy, aby dodać je do napoju przygotowywanego na zimno.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + osiem =