Zalety badań nieniszczących

Planując założenie firmy, która będzie zajmowała się konstrukcjami stalowymi, warto zastanowić się, w jakim stopniu ją rozbudować, aby zwiększyć przychód naszej firmy, poprzez rozbudowanie usług wykonujących przez firmę.

Jakie usługi warto wykonywać, aby zminimalizować koszty, które musi ponieść nasza firma

Jeżeli chcemy ograniczyć koszty, które musielibyśmy ponieść na rzecz innej firmy, z pewnością warto rozszerzyć swoje usługi w badania wizualne VT. Jest, to z pewnością metoda, o szerokim zastosowaniu. Zabiegi te, można wykorzystać do różnego rodzaju oględzin konstrukcji. Ich zalety to:

– pomiary rozmiaru i grubości badanego obiektu
– sprawdzenie warstwy ochronnej badanego obiektu
– szczegółowy opis formy, a także parametrów materiału
– brak uszkodzeń elementów konstrukcyjnych oraz konstrukcji podczas badania.
– sporządzenie drobiazgowego opisu fizycznego badanego materiału
– zapewnienie bezpieczeństwa podczas kontroli
– optymalizacja kosztów

Badania nieniszczące są idealnym sposobem na wykrycie różnego rodzaju niedoskonałości, w konstrukcjach. W bardzo szybki sposób możemy wynaleźć, wszelkiego rodzaju pęknięcia otwarte lub wewnątrz elementów poddawanych różnym działaniom takich jak: siły rozciągania, zgniatanie.

Dzięki badaniu nieniszczącemu jesteśmy w stanie wykryć różne wady kształtów, podczas produkcji, ale także uszkodzenia wywołane korozją. Za sprawą wykonywania tych badań rośnie bezpieczeństwo pracowników podczas kontroli, ale również użytkowników konstrukcji maszyn i innych budowli.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − cztery =