Zajęcia plastyczne dla dzieci, które warto organizować

Dzieci, jak wiadomo, to bardzo aktywne i ciekawe świata istoty o niespożytych pokładach energii. Warto ją ukierunkować na twórczą aktywność, jaką mogą być rożnego rodzaju zajęcia plastyczne – zwłaszcza, że oferta jest bardzo bogata i nie ogranicza się do rysowania kredkami świecowymi czy ołówkowymi na kartce wyrwanej z bloku.

Farby

Dla początkujących artystów plastyków można polecić znane powszechnie farbki plakatowe, które doskonale sprawdzają się na papierze. Akwarele, czyli farby wodne wymagają już nieco więcej umiejętności technicznych, dlatego lepiej je zarezerwować dla nieco starszych dzieci, które opanowały już podstawy posługiwania się pędzlami. Choć malowanie na płótnie może wydawać się najbardziej atrakcyjne, jest jednocześnie najtrudniejsze, wymaga też nieco innego rodzaju farb – dla początkujących akrylowe powinny być w sam raz. Można też kupić zestawy malarskie, które oprócz płótna i sztalugi wyposażone są w zestaw kredek, pasteli i farb.

 

Kryształki akrylowe

Ciekawą alternatywą dla farb mogą być obrazki tworzone przy pomocy kryształków akrylowych, do których zestawy można znaleźć na https://ipicasso.pl/diamentowa-mozaika/.  Technika ta przypomina trochę tworzenie mozaiki. Na płótnie nadrukowany jest już obraz, który mamy za zadanie ułożyć, podobnie jak na wzorach przygotowanych do haftu. Poszczególne kolory tworzące kompozycję oznaczone są symbolami odpowiadającymi kolorom kryształków, które musimy przykleić w odpowiednim miejscu za pomocą specjalnej pęsety. Technika ta wymaga jednak dużej precyzyjności, dlatego lepiej się sprawdzi dla nieco starszych dzieci.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =