Gdzie ustawić specjalny domek, żeby kot chętnie z niego korzystał?

Każdy posiadacz kota stara się zapewnić mu jak najlepsze warunki. Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta te lubią ustronne miejsca, skąd mogą obserwować otoczenie lub odpoczywać z dala od innych. Ciekawym pomysłem może być ustawienie drewnianych domków dla kotów, w których czworonożny pupil znajdzie swój azyl. Podpowiadamy, w jakich miejscach je ustawiać, by kociak chętnie z niego korzystał.

Bezpieczne schronienie

Koty przesypiają znaczną część doby, dlatego dobrze, gdy mają do tego odpowiednie miejsce. Zakup lub też własnoręczne wykonanie domku jest dobrym pomysłem, by zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu. Jednym z miejsc, w którym możemy ustawić taki domek, jest nasz salon, w którym przeważnie toczy się życie towarzyskie. Dobrze gdy nie będzie się on znajdował w centralnej części, lecz w tej bardziej ustronnej.  Dzięki temu kot będzie mógł obserwować swoich właścicieli oraz brać udział w życiu rodzinnym, jednocześnie pozostając w swojej bezpiecznej przestrzeni i wychodzić z niej wtedy, kiedy ma na to ochotę. Kiedy będzie już zmęczony zabawą oraz innymi aktywnościami, po prostu schowa się w swojej budce i tam zapadnie w sen.

Innym miejscem może być balkon lub też ogród, jeżeli takim dysponujemy. Jest to idealne rozwiązanie, gdyż stwarza to możliwość do tego, by przyglądać się innym zwierzętom, ptakom lub też owadom. Warto jednak wtedy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie domku przed chłodem oraz opadami deszczu lub śniegu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz czworonożny przyjaciel będzie mógł tam spędzać całe dnie, nawet te chłodniejsze.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − osiem =