Z jakich elementów składa się system klimatyzacji domowej?

Domowy system klimatyzacji składa się z kilku elementów, które zapewniają, że Twój dom pozostaje chłodny i komfortowy. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni typ systemu i zainstalować go prawidłowo.

Handler powietrza

Klimatyzator to część systemu, która usuwa ciepłe powietrze z domu i zastępuje je chłodnym. Często zawiera on wentylator, wężownicę parownika i jednostkę skraplającą.

Skraplacz

Skraplacz to urządzenie, które schładza gorącą parę czynnika chłodniczego przepuszczając ją przez zimne rury lub wężownice. Znajdziesz je na zewnątrz domu w pobliżu sprężarki.

Sprężarka

Sprężarka to urządzenie mechaniczne, które pompuje czynnik chłodniczy przez przewody w systemie chłodzenia domu. Znajduje się ona w centrali klimatyzacyjnej, którą można znaleźć na poddaszu lub w garażu.

Wężownica parownika lub wymiennik ciepła

Wężownica parownika znajduje się wewnątrz domu w pobliżu centrali wentylacyjnej i pobiera ciepło z powietrza wewnętrznego, aby można je było schłodzić wodą przed wydmuchaniem przez przewody w całym domu.

Jeśli jesteś zainteresowany ze skorzystania z usługi klimatyzacja Wrocław, jest miastem, w którym znajduje się wielu specjalistów z tej branży.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =