Winyle – czy można na tym zarobić?

Płyty winylowe od paru lat cieszą się sporym zainteresowaniem, a ich sprzedaż nie maleje. Na tej sytuacji skorzystać mogą zwłaszcza osoby, które posiadają kolekcje muzyczne z zespołami obecnie uważanymi za duży trend. Na rynku kolekcjonerskim ceny za niektóre winyle są ogromne, co zachęcić może do poszukiwań tych rzadziej występujących. Co więcej, również i sklepy z płytami winylowymi są aktualnie jedną z lepszych inwestycji, warto też wyróżnić okresowe targi muzyczne, na których możemy wystawić własne stanowisko.

Powrót trendu sprzed lat

Mimo tego, iż do odtwarzania winyli potrzebujemy gramofonu, nie zniechęca to fanów muzyki, do ich zakupu. W sklepach coraz częściej natrafimy na przeceny lub promocje sprzętu umożliwiającego odsłuchiwanie płyt winylowych w dobrej jakości. Z racji na to, iż winyle nie należą do najtańszych, posiadając mniej dostępne tytuły, będziemy mogli zyskać finansowo, jeśli wystawimy je na aukcji. Szczególnie jeśli te reprezentują sobą dobrą jakość — zarówno pod względem wizualnym, jak i fonicznym. Do najpopularniejszych kolekcji na rodzimym rynku należą polskie winyle z lat 70 i 80, jednakże dużym zainteresowaniem cieszą się również współczesne niezależne zespoły.

Kolekcjonowanie muzyki jest powszechnym zjawiskiem i przynieść nam może spore zyski, jeśli odpowiednio do tego podejdziemy. Zamiast na ilość lepiej jest stawiać na jakość i poszukiwanie płyt o mniejszym rozgłosie lub w wydaniach limitowanych. Dzięki temu w późniejszej ich sprzedaży będziemy mogli wystawić je za wyższą cenę. Standardowe ceny za płyty winylowe kolekcjonerskie wahają się od kilkunastu do kilkuset złotych. Za trudno dostępne materiały z XX wieku możemy zapłacić i więcej.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − pięć =