Ubezpieczenie samochodu w Niemczech – jak je załatwić?

Samochód we współczesnym świecie stanowi jedno z podstawowych rozwiązań komunikacyjnych. Obowiązkiem każdego właściciela jest ubezpieczenie pojazdu. Dotyczy to zarówno osób mieszkających w kraju, jak i zagranicą.

Obowiązkowe ubezpieczenie

Właściciele samochodów, którzy żyją i mieszkają za granicą, zobligowani są do posiadania polisy ubezpieczeniowej pojazdu, respektowanej w danym kraju. Brak tego dokumentu może skutkować przykrymi konsekwencjami, przede wszystkim finansowymi. Poszukując odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej, najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych agentów ubezpieczeniowych, którzy doradzą, jaki produkt będzie w konkretnym przypadku optymalny.

Warto także pamiętać, że firmy oferujące ubezpieczenia w Monachium, uwzględniają przysługujące danej osobie zniżki, m.in. za bezszkodową jazdę – konieczne jest jednak posiadanie dokumentu potwierdzającego ten fakt. Dokument można uzyskać u polskich ubezpieczycieli, należy jednak pamiętać, że respektowane są wyłącznie zaświadczenia przetłumaczone na język danego kraju przez tłumacza przysięgłego.

Może się jednak zdarzyć, że – z różnych przyczyn – właściciel samochodu nie posiada dokumentu potwierdzającego bezszkodową jazdę przez okres co najmniej pięciu lat. W tej sytuacji nie może on oczywiście liczyć na pełne zniżki, warto jednak pamiętać, że ubezpieczenia we Frankfurcie uwzględniają także inne czynniki, np. posiadanie prawa jazdy przez okres trzech lat lub więcej. Rabat można także otrzymać na kolejny samochód, pod warunkiem, że obydwa pojazdy są zarejestrowane.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − trzynaście =