System TMS – do czego służy i kto z niego korzysta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

System zarządzania handlem (TMS) to internetowa aplikacja, która automatyzuje proces handlu i dostarcza traderom informacji w czasie rzeczywistym. TMS pozwala traderom zarządzać swoimi pozycjami, monitorować trendy rynkowe, składać zlecenia i otrzymywać powiadomienia.

Przez kogo jest wykorzystywany?

Systemy TMS są wykorzystywane zarówno przez inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych traderów. Są one wykorzystywane przez traderów we wszystkich klasach aktywów, w tym akcjach, kontraktach terminowych i walutach.

Jak to działa?

W systemie TMS traderzy mogą tworzyć i zarządzać swoimi portfelami. Mogą przeglądać dane rynkowe, składać zlecenia i otrzymywać powiadomienia o statusie swoich zleceń. Systemy TMS są często zintegrowane z innymi aplikacjami finansowymi, takimi jak programy do tworzenia wykresów czy narzędzia do zarządzania ryzykiem. System TMS pozwala również traderom na automatyzację pewnych procesów, takich jak wypełnianie biletów zleceń czy wysyłanie e-maili.

Jaki jest cel systemu TMS?

Głównym celem systemu TMS jest ułatwienie życia tradera poprzez automatyzację powtarzalnych zadań, takich jak otwieranie i zamykanie pozycji, obliczanie zysku/straty, monitorowanie otwartych pozycji itp. Inwestor może używać różnych rodzajów zleceń: zlecenia z limitem, zlecenia rynkowe lub zlecenia stop loss, które są realizowane, gdy tylko na rynku jest wystarczająca płynność.

Głowna zaleta systemu TMS

Główną zaletą systemu TMS online jest skrócenie czasu potrzebnego do otwarcia pozycji, ponieważ nie musisz czekać, aż ktoś otworzy Twoją transakcję ręcznie na giełdzie (jeśli używasz handlu manualnego). Po prostu ustawiasz wszystkie parametry i czekasz, aż zostaną one automatycznie wypełnione przez innych uczestników giełdy (jeśli dowiedzą się o Twoim zleceniu).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto na co dzień współpracować z biurem tłumaczeń?
Dlaczego warto na co dzień współpracować z biurem tłumaczeń?
Prowadzenie interesów za granicami ojczystego kraju to codzienność dla wielu przedsiębiorców. Duża konkurencja powoduje, że lokalny rynek staje się zbyt […]
Jakie zmiany możemy wprowadzić na naszym tarasie?
Jakie zmiany możemy wprowadzić na naszym tarasie?
Taras to idealne miejsce do spędzania letnich dni. To miejsce, gdzie można jeść, pić, rozmawiać i relaksować się z rodziną […]
Czym się kierować przy zakupie nowych butów?
Czym się kierować przy zakupie nowych butów?
Jeśli zastanawiasz się czym się kierować przy zakupie nowych butów, to nie mogłeś trafić w miejsce lepsze niż to. Istnieje […]