Sprzęt potrzebny do ASG

Air Soft Gun to emocjonująca gra zespołowa, która z roku na rok zyskuje na popularności. Polega przede wszystkim na oddawaniu do siebie strzałów za pomocą karabinów lub pistoletów na plastikowe kulki, będących wiernymi replikami rzeczywistych sprzętów stosowanych przez siły militarne. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku jak najwierniejsze odwzorowanie sytuacji z prawdziwego pola walki. Jeśli odwiedzimy dowolny militarny sklep ASG w postaci broni pneumatycznej z pewnością będzie w jego asortymencie.

Nie zapomnijmy o kamizelce

Podstawowym sprzętem niezbędnym do rozgrywki Air Soft Gun jest replika broni. Największym powodzeniem cieszą się lekkie karabinki szturmowe elektryczne i gazowe, choć modele zasilane klasyczną sprężyną też mają swoich zwolenników. Godny polecenia jest ponadto karabin snajperski wyposażony w lunetę, pozwalający na bezproblemowe oddawanie strzałów z dużej odległości (prędkość wylotowa na poziomie 330 FPS).

Drugim niezwykle użytecznym elementem wyposażenia jest kamizelka taktyczna, która służy do wygodnego przenoszenia sprzętu. Powinna ona posiadać w swojej konstrukcji ładownice ma magazynki, liczne kieszenie i schowki oraz system szybkiego ściągania. Poza tym nie obejdzie się bez hełmu optymalnie zabezpieczającego głowę przed urazami (wskutek uderzenia plastikowej kuli), maski ochronnej na twarz (najlepiej z metalowej siatki), a także okularów taktycznych chroniących oczy i w znacznym stopniu poprawiających atrakcyjność wyglądu na polu walki. We wszystkie wymienione konstrukcje zaopatrzymy się m.in. na https://kolba.pl/.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 4 =