Rodzaje paliwa opałowego – jakie możemy wyróżnić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów paliw grzewczych. Niektóre z nich istnieją od wieków, podczas gdy inne dopiero niedawno zostały opracowane lub wprowadzone. Oto kilka z najbardziej popularnych opcji:

Olej opałowy

Olej opałowy to rafinowany produkt naftowy, który spala się czyściej niż propan i nafta i jest bezpieczny do stosowania w pomieszczeniach. Jest on zazwyczaj używany w piecach i kotłach do ogrzewania domów i firm, ale może być również używany w grzejnikach przestrzennych.

Pellet drzewny

Pellet drzewny powstaje ze sprasowanych trocin, które następnie są spalane jako źródło paliwa. Jest on często używany w piecach i kotłach na pelety, ale może być również stosowany w niektórych kominkach. Pelety drzewne stały się popularnym wyborem dla właścicieli domów, którzy chcą zmniejszyć swój ślad węglowy poprzez wykorzystanie zasobów odnawialnych, takich jak drewno. Decydując się na ogrzewanie w sposób ekologiczny warto zainwestować w pellet Barlinek jako miasto posiada wiele punktów, w których zakupimy dobrej jakości pellet drzewny.

Gaz ziemny

Gaz ziemny jest naturalnie występującym węglowodorem znajdującym się w formacjach skalnych głęboko pod powierzchnią ziemi. Po wydobyciu z tych formacji jest przetwarzany na postać gazową pod wysokim ciśnieniem, aby mógł być transportowany rurociągami do domów i firm, gdzie jest spalany w celu wytworzenia gorącej wody lub pary do celów grzewczych. Gaz ziemny spala się czysto, a jego emisje nie zawierają dwutlenku siarki , tlenków azotu , cząstek stałych, tlenku węgla ani innych szkodliwych zanieczyszczeń związanych z innymi paliwami, takimi jak olej czy propan.

LPG

Propan jest produktem ubocznym przetwarzania gazu ziemnego, który może być używany jako źródło paliwa do celów grzewczych. Propan spala się czyściej niż gaz ziemny i ma większą gęstość energii, co czyni go doskonałym paliwem do ogrzewania domów. Propan jest również stosowany w urządzeniach kuchennych, takich jak grille i kuchenki, przenośne kuchenki kempingowe i grzejniki.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto prowadzić social media?
Dlaczego warto prowadzić social media?
W obecnych czasach prowadzenie social mediów jest warunkiem koniecznym do osiągnięcia sukcesu. Najpopularniejsze media społecznościowe to oczywiście Facebook, Instagram i […]
Woda do biura? Oczywiście – dystrybutory wody, dlaczego są potrzebne?
Woda do biura? Oczywiście – dystrybutory wody, dlaczego są potrzebne?
Dozowniki wody są niezbędnym elementem zdrowego i produktywnego miejsca pracy. Czysta i naturalna woda do biura ma kluczowe znaczenie dla […]
Jakie formy leczenia wady wzroku oferowane są przez profesjonalne kliniki okulistyczne?
Choć wady wzroku są coraz powszechniejsze w naszej populacji, to na szczęście istnieje wiele metod ich skutecznej kuracji. Dlatego wczesna […]